13 листопада свій день народження відсвяткував Мустафа Джемілєв — національний лідер кримських татар, перший голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Джемілєва заарештовували сім разів. Всього він провів в ув’язненні 15 років за «поширення поглядів, що паплюжать радянський лад». Та весь цей час він не припиняв боротися, аж допоки кримські татари не здобули право повернутися на рідну кримську землю.

Ось як згадує ті часи сам Мустафа Джемілєв: «Удома я завжди мав готову валізу із зубною щіткою й одягом. У камері таких, як я, завжди садили з кримінальниками – щоб більше нас товкли. Але мені щастило, бо я відразу обростав потрібними знайомствами й досконало володів «фенею».

У кримінальному світі політв’язнів поважали. Ми завжди мали проблеми з адміністрацією тюрми, тому потенційно не були «стукачами». Також у багатьох засуджених були правові проблеми: писати скаргу, подати протест. Я добре в цьому розбирався, за що отримав кличку «Прокурор».

Сьогодні, коли Крим окуповано росією, коли кримськотатарський народ знову не може почуватися вільно й безпечно на своїй землі, коли кримчан знову залякують, переслідують, викрадають та безпідставно кидають за ґрати, Мустафа Джемілєв як справжній лідер надихає свій народ, дає йому сили й зміцнює віру в те, що й цього разу ворог буде подоланий і ми повернемо наш Крим.

Прес-служба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія