Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив провести перевірку трьох храмів на Волині, які належать Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП). Причини та деталі перевірки не були конкретизовані, проте цей крок викликав значну увагу громадськості, зважаючи на важливість релігійних споруд в суспільстві. Наступні кроки та результати перевірки є предметом очікування та обговорень.

Проведення перевірки релігійних споруд викликає зацікавленість громадськості та піднесення дискусій

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль видав доручення щодо проведення перевірки трьох храмів на Волині – Успенського собору, Зимненського та Низкиницького монастирів. Зазначені храми знаходяться у підпорядковані Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП). Цю інформацію народний депутат Ігор Гузь опублікував у своєму повідомленні в соціальних мережах, а також надав джерелом інформації видання “Конкурент”.

Згідно з дорученням, процес перевірки буде організований кількома відомствами та установами. Міністерству культури та інформаційної політики України, міністерству юстиції України, міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, голові Державної служби з етнополітики та свободи совісті, керівнику Фонду державного майна та голові Волинської обласної адміністрації буде доручено виконання цього завдання.

Причини та деталі проведення перевірки не були конкретизовані у повідомленні. Однак цей крок викликав зацікавленість громадськості, оскільки релігійні споруди завжди є об’єктом певного рівня суспільної уваги та дискусій.

Необхідно відзначити, що УПЦ є найбільшою православною церквою в Україні, що підпорядковується Московському патріархату. Рішення про перевірку її храмів може мати важливі наслідки для церковного життя в країні. Зараз залишається тільки очікувати подальших кроків владних структур та результатів цієї перевірки.