Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на незадоволення частин громад переходом від Української Православної Церкви до ПЦУ, наголосивши, що Україна – відкрита й толерантна до всіх релігій, а права вірян – захищені законом.

Про це омбудсман повідомляє у Telegram.

Дмитро Лубінець зазначає, що впродовж лютого – квітня 2023 року було відвідано територіальні громади Рівненської, Хмельницької, Херсонської, Житомирської, Вінницької та Львівської областей.

Істотних порушень чи конфліктних ситуацій не було зафіксовано. Як зазначає омбудсман, волевиявлення членів громад у кожному випадку було вільним та відбувалося прозоро. За безпеку проведення заходів відповідала поліція.

Проте омбудсман зазначає, якщо частина громади не погоджується з рішенням про зміну підлеглості, вони мають право створити нову релігійну громаду й укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником.

Лубінець зауважив, що за час проведення моніторингів була помітна чітка тенденція в бажанні релігійних громад здійснити перехід до конфесійної належності ПЦУ.

Також він наголосив, що є відкритим до діалогу з представниками всіх релігій та конфесій. І, у разі порушення прав, віряни можуть звертатися до нього.

Раніше повідомлялося, що Епіфаній провів зустріч зі священниками церков, які перейшли до ПЦУ