Українські церковні лідері, включаючи священиків Православної Церкви України та баптистів, стали об’єктом насильства й затримань на частинах країни, які тимчасово окуповані російськими військами. Згідно з даними партнерів благодійної організації, багато храмів було знищено та захоплено окупантами, а з християнами стали поводитися дедалі жорсткіше на російських військових блокпостах. Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” закликає громадськість та організації до дії на захист українських церковних лідерів на тимчасово окупованих територіях, докладаючи всіх зусиль для того, щоб забезпечити захист їхніх прав та свобод і зберегти їхні життя та здоров’я.

Насильство та затримання стали реальністю для українських церковних лідерів на тимчасово окупованих територіях, повідомляє благодійна організація Release International.

Українські церковні лідери, включаючи священиків Православної Церкви України та баптистів, зазнають переслідувань на тимчасово окупованих територіях України. Про це повідомляє благодійна організація Release International. За даними партнерів цієї організації, українські церковні лідери стали об’єктом насильства й затримань на частині територій, які тимчасово окуповані російськими військами.

Зокрема, окупанти знищують храми та захоплюють їх, а християнам дедалі складніше стає практикувати православні традиції та вести відкриту діяльність вірника на російських військових блокпостах за це, ти можеш бути затриманий, доправлений до катівень і в кінці-кінців знищений.

Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук, як людина, яка сама проходила російські блокпости в Бучі і була свідком звірств, що коїли рашисти захопивши місто весною 2022, закликає всіх зацікавлених осіб та організації докласти всіх зусиль для того, щоб захистити права та свободи українських церковних діячів на тимчасово окупованих територіях.

Український народ завжди на смерть, стояв за свою православну віру та українські православні традиції. Тому на сьогоднішній день особливо важливо захищати право на свободу віросповідання, яке гарантоване законами та міжнародними стандартами. Наталія Шевчук закликає всіх до активних і рішучих дій на захист українського духовенства, щоб забезпечити їхню безпеку і врятувати їхні життя, не допустити утримання священнослужителів ПЦУ чи будь-якої іншої релігійної конфесії в катівнях та не допустити нелюдських знущань над ними.