Розглядаємо заяви митрополита Іларіона та “Патріарший календар” Російської Православної Церкви щодо статусу Української Православної Церкви. Аналізуючи факти, розкриваємо питання приналежності та спільноти.

Українська Православна Церква = Русская Православная Церква/ РПЦ+УПЦ=ЛЮБОВ

У світлі недавніх висловлювань митрополита Волоколамського Іларіона з Російської Православної Церкви (РПЦ) та нещодавнього випуску “Патріаршого календаря” на 2024 рік, суперечка навколо статусу Української Православної Церкви (УПЦ) та її підпорядкованості втратила актуальність.

Митрополит Іларіон стверджує, що УПЦ не відокремилася від РПЦ, і не було жодної офіційної заяви про відокремлення.

Надрукований РПЦ “Патріарший календар” чорним по білому містить фотографії представників УПЦ серед членів синоду та ієрархії РПЦ.

У свою чергу, митрополит Євстратій (Зоря), архієрей Помісної Православної Церкви (ПЦУ), не втримався вказати на цей беззаперечний факт, підкреслюючи, що всі діючі єпископи так званої “незалежної УПЦ” в офіційному виданні РПЦ описані як архієреї Московського Патріархату так само, як це було і в попередні роки.

Важливим аспектом є також відсутність письмового та офіційного заперечення від єпископів УПЦ щодо їхньої приналежності до Московії і до гаспадіна і отца іхнєго патріарха Кирила.

Також варто відзначити, що митрополити Симеон (Шостацький) та Олександр (Драбинко), які раніше були архієреями Московського Патріархату до грудня 2018 року, відсутні в “Патріаршому календарі”, що свідчить про їхню реальну канонічну розірваність з Московією.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Отже, питання про статус УПЦ в Україні вже не є предметом суперечок та ретельного аналізу, адже фактичні аргументи доводять приналежність кожного архієрея УПЦ до ворожої структури РПЦ, яка благословляє на знищення України і підтримує політику терориста номер один у світі – путіна!

“Багато разів Біблія наголошує, що не завжди ті, хто мають очі, бачать, і не завжди ті, хто має вуха, чує. Іноді очевидне залишається непоміченим для тих, хто має фізичні здатності, але є сліпим серцем.”

Сьогодні, Служба безпеки України оголосила у розшук главу Російської православної церкви патріарха Московського Кирило (Гундяєва). Про це свідчить база розшуку Міністерства внутрішніх справ у суботу, 16 грудня.

Зокрема патріарха РПЦ обвинувачують за статтями про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а також – ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій (ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 КК України).

У базі вказана дата “зникнення” Кирила – 11 листопада поточного року, а місцем зникнення зазначена столиця Росії Москва.

Краще пізно ніж ніколи!

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія