Українська делегація, представлена національними радниками з національної безпеки та закордонної політики, активно приєдналася до четвертої міжнародної зустрічі в Давосі, де обговорюються питання реалізації “Формули миру”.

Розширена участь: Розмови щодо реалізації “Формули миру” у Давосі

Українська делегація взяла участь у відкритті четвертої зустрічі радників глав держав з питань національної безпеки та зовнішньої політики щодо імплементації Формули миру, яка проходить 14 січня у Давосі (Швейцарія).

У четвертій зустрічі беруть участь представники 81 країни та міжнародних організацій, що на 15 більше, ніж у третьому такому заході, який відбувся у жовтні 2023 року на Мальті. Зокрема, до Давосу делегували своїх представників 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, 6 країн Південної Америки, 3 країни Північної Америки та 2 країни Океанії.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Ще одним позитивним знаком є ​​постійне зростання кількості країн, які долучаються до спільного плану дій на основі Української формули миру. Дуже обнадійливо те, що Глобальний Південь все активніше залучається до нашої роботи. Це свідчить про розуміння того, що цей конфлікт в Європа – це виклик для всього людства», – зазначив у своєму виступі Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак.

Він також подякував Швейцарії за проведення заходу, оскільки вона нещодавно долучилася до консультацій на консультативному рівні та негайно включилася.

Звертаючись до присутніх, Глава Офісу Президента розповів про наслідки останніх масованих ракетних обстрілів українських міст з боку Росії, постраждалих від обстрілів серед мирного населення та руйнування цивільної інфраструктури.

Андрій Єрмак вкотре наголосив, що просте припинення вогню не припинить російську агресію в Україні, а лише дасть нападнику паузу для нарощування сил.

«Це точно не шлях до миру. Росіяни не хочуть миру. Вони хочуть панування. Отже, вибір простий: або ми програємо і зникаємо – або виграємо і живемо далі. І ми боремося”, – сказав він.

За словами керівника Офісу президента України, за два роки повномасштабної війни ЗСУ звільнили понад 50% окупованої Росією території та, маючи невеликі можливості власного флоту, знищив п’яту частину потенціалу російського Чорноморського флоту і убезпечив Чорне море.

Водночас він зазначив, що якщо міжнародне право і територіальна цілісність України не будуть відновлені, будь-який агресор у будь-якій точці світу зможе “завтра захопити шматок будь-якої країни і зі зброєю влаштувати там фейкові вибори”.

«Мир, якого прагне Україна, має гарантувати її виживання, цілісність, суверенітет і розвиток. І воно має запобігти повторенню агресії. Разом ми створили комплексну основу для досягнення такого миру. Його елементи тісно взаємопов’язані, і тільки так можна рухатися вперед», – зазначив Андрій Єрмак.

Він зазначив, що сьогоднішня четверта зустріч радників у Давосі стане логічним продовженням третьої зустрічі на Мальті, де обговорювалися перші п’ять пунктів української Формули миру, а саме: ядерна безпека, продовольча та енергетична безпека, звільнення полонених і депортованих. , у тому числі дітей, відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

«Тут ми будемо працювати ще по п’яти пунктах, серед яких виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення повторення війни, підтвердження закінчення війни. Як і на Мальті, кожна з цих точок буде представлена ​​країнами, які є співлідерами на відповідних трасах Формули. Дякую їм за активну позицію», – наголосив Глава Офісу Президента.

За його словами, учасники сьогоднішньої зустрічі мають визначитися з подальшими діями, зокрема, узгодити формат Глобального саміту миру.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Нам потрібна платформа, щоб виправити конкретні частини нашого комплексного плану. Щоб рухатися вперед, необхідно узгодити формат установчого Саміту миру. Сподіваюся, ми зможемо знайти прийнятний варіант. Це дозволить нам почати розробку детальних дорожніх карт для кожного з пунктів Формули. Співлідери відповідних напрямків могли б проводити тематичні конференції для доопрацювання алгоритмів їх реалізації», – резюмував Андрій Єрмак.

У відкритті четвертої зустрічі радників у Давосі також взяли участь засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб, президент WEF Бьорге Бренде та федеральний радник із закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс.

Сьогодні, в рамках четвертої зустрічі радників у Давосі, відбудуться дві спеціальні сесії, присвячені розширенню представлених на Мальті пунктів Формули миру щодо продовольчої безпеки та гуманітарних аспектів війни.

Джерело: Офіс Президента