У день вшанування святителя Миколая, Україна звертається до свого патрона, просячи захисту та втішення в його благословенні. Легендарні чудеса святителя нехай будуть для нас водночас уроком та натхненням.

Легенда та добрі справи – святкова молитва до великого Чудотворця

6 грудня за новоюліанським церковним календарем Свята Церква України вшановує святителя Миколая, архієпископа Мир Лiкiйських, чудотворця.

Святий Миколай народився 15 березня 270 року в місті Патара Лікійської області Римської імперії (тепер це Туреччина). Він був єдиним сином благочестивих батьків, що дали обітницю присвятити його Богові.

В особі Миколая маємо заступника перед престолом Усевишнього, помічника, лікаря, порадника, який жив не для себе, а для Господа і людей. Завжди допомагав потребуючим, хворим, сиротам. Божий угодник мав чисте серце, наповнене любов’ю, і смиренний дух. Проте у захисті Істини був ревним воїном. У 325 році став учасником І Вселенського Собору, який прийняв Нікейський Символ віри, і разом зі святими Сильвестром, Папою Римським, Олександром Олександрійським, Спиридоном Тримифунтським та іншими боровся з єрессю Арія. У запалі Миколай навіть ударив псевдовчителя (за це був покараний церковною владою).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Житіє святителя рясніє багатьма прикладами допомоги людям, один із яких особливо тішить серце. У Патарі жив чоловік, який мав трьох дочок. Збанкрутувавши, він, аби не померти з голоду, вирішив торгувати своїми дітьми. Дізнавшись про це, Миколай уночі, таємно, підкинув їм три вузлики золота, позбавивши родину від падіння, а безприданниці змогли щасливо вийти заміж.

Його люблять і шанують у всьому світі. Про це свідчить велика кількість храмів на його честь. Одним із перших, побудованих рівноапостольною княгинею Ольгою в Києві, була Свято-Миколаївська церква на могилі Аскольда, князя, якого у хрещенні звали Миколаєм.

Після нетривалої хвороби угодник помер 6 грудня 342 року і був похований у соборній церкві міста Мира. У 1087 році його мощі перенесли до італійського міста Барі, де знаходяться й донині.

Молитва до святого отця Миколая:

О всеблагий отче наш Миколаю, пастирю й вчителю всіх, хто з вірою звертається під захист твій і теплою молитвою благає тебе: поспіши й захисти́ стадо Христове від вовків, що гублять його. Україну нашу й всяку країну християнську та й увесь світ захисти́ й збережи святими твоїми молитвами від землетрусу, наступу чужинців і народних заколотів, міжусобиці; від голоду, пошесті, потопу, вогню, меча й наглої смерті всяку людину охорони. І як помилував ти трьох чоловіків, що у в’язниці сиділи, та спас від гніву царського й кари смертної, так помилуй і нас, що розумом, словом і ділом у пітьмі гріхів перебуваємо. Спаси нас від гніву Божого і вічної кари, щоб за твоє клопотання й поміч та Своєю благодаттю й милосердям подав нам Христос Бог тихо і без гріха прожити на цім світі, і не засудив нас стояти ліворуч, а сподобив стати праворуч зі всіма святими й увійти в Царство вічної слави Бога. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія