Свята Мучениця Єрміонія, донька святого апостола Пилипа, була великою вірою та милосердям. Її життя і страждання, які вона витерпіла за свою віру, стали прикладом відданості Богу та вірності Христові. Стаття розповідає про подвиги святої Єрміонії і її велику віру, яка призвела до чудесного врятування від мук та страти.

Життя та страждання доньки апостола Пилипа, святої Єрміонії

4 вересня – святої мучениці Єрміонії, дочки ап. Филипа.
Свята мучениця Єрміонія була дочкою святого апостола Пилипа. Бажаючи побачити святого Іоанна Богослова, Єрміонія зі своєю сестрою Євтихією вирушила на пошуки святого до Асії (Мала Азія), але під час подорожі вони дізналися про смерть святого. Продовжуючи шлях, сестри зустріли учня апостола Павла Петронія і, наслідуючи його у всьому, стали його ученицями. Свята Єрміонія, володіючи лікарським знанням, допомагала багатьом християнам і Христовою силою лікувала хвороби.

У цей час імператор Траян (98-117) йшов війною на персів і проходив зі своїм військом через селище, де мешкала свята. Коли йому донесли, що Єрміонія християнка, він наказав привести її до себе. Спочатку імператор хотів ласкавими умовляннями переконати святу зректися Христа. Коли це не вдалося, він наказав бити її довгий час по обличчю, але вона з радістю зазнавала цих страждань. Переконавшись, що вона непохитна у своїй вірі, Траян відпустив її. Єрміонія влаштувала готель, у якому приймала хворих, лікуючи їхні душевні та тілесні недуги.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Наступник імператора Траяна Адріан за сповідання християнської віри велів знову привести святу на суд. Спочатку імператор наказав бити її без пощади, потім їй пронизали ступні ніг цвяхами і, нарешті, кинули в котел із киплячою смолою, оловом та сіркою. Але свята за все підносила подяку Богові. І Господь виявив їй свою милість: вогонь згас, олово розлилося, а свята залишилася неушкодженою. Здивований Адріан підійшов до місця мук і доторкнувся до казана, щоб переконатися, чи він не охолов. Як тільки він торкнувся котла, шкіра на руці обпалилася. Однак і це не переконало мучителя. Він наказав розжарити сковороду та покласти на неї святу мученицю. Тут знову сталось чудо. Ангел Господній розкидав вугілля та обпалив багатьох, що стояли біля вогню. Свята стояла на сковороді, як на зеленій траві, і славила Господа. Зійшовши зі сковороди, свята мучениця вдала, що хоче принести жертву богу Геркулесу. Радісний цар наказав відвести її до ідольського капища. Коли ж свята молилася там Богові, почувся сильний грім, і всі ідоли в капищі впали і розбилися.

У люті цар наказав вивести Єрміонію за місто і відсікти їй голову. Двом слугам – Феодулу та Тимофію – було доручено здійснити страту. Ідучи дорогою, вони хотіли вчинити беззаконня над святою, але тільки вони про це подумали, руки в них висохли. Тоді вони повірили в Ісуса Христа і припали до ніг святої Єрміонії. Вони просили її помолитися Господу, щоб Він покликав їх до Себе перед нею, так і сталося. Після цього, помолившись, вона відійшла до Господа († бл. 117 року).

О, свята Мученице Єрміоніє, благодатна донько апостола Пилипа!
Ми звертаємось до тебе в молитві і благаємо твоєї помочі та заступництва перед Господом.

Ти, яка віддала своє життя за віру в Христа, милосердно лікувала тіла та душі, і несла страждання з радістю, будь нашим примиренням і вірним провідником в складних моментах нашого життя.

Молимось перед тобою, свята Єрміоніє, щоб ти допомагала нам зміцнювати віру, живучи за Христовими заповідями. Наділи нас милосердям та любов’ю до наших ближніх, як ти виявляла їх усім потребуючим.

Захищай нас від зловмисників і допомагай в найважчі миті наших життєвих випробувань. Нехай твоя світла душа буде нам прикладом та заступництвом.

Молимося, щоб твоє благословення спустилося на нас і захистило від усього злого. Свята Мученице Єрміоніє, моли Бога за нас перед Престолом Божим. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія