Дізнайтеся про життєвий шлях святого Нектарія, його здатність допомагати хворим та являтися людям, що шукають підтримку та поради. Дізнайтеся, чому він є одним з найбільш шанованих святих Православної Церкви та як його мощі на острові Егіні звертають до себе увагу людей з усього світу.

Життєвий шлях, дар цілителя та магнетизм мощей

Святий Нектарій Егінський, який жив у XIX-XX столітті, є одним з найбільш шанованих і популярних святих Православної Церкви. Він відомий як чудотворець і цілитель, здатний допомогти тим, хто потерпає від різних хвороб, зокрема раку.

Нектарій Егінський народився у Туреччині в 1846 році, а більшу частину свого життя прожив у Греції. Прославлений у лику святителів у 1961 році, святий Нектарій став відомий не тільки в Греції, а й у багатьох інших країнах світу.

Після смерті Нектарій Егінський став дуже популярним святим, і люди з усього світу приїжджали на острів Егіну, де його мощі зберігаються в монастирі Святої трійці. Численні чудеса, які траплялися за молитвами святителя, змушували людей вірити в його святість і звертатися до нього з проханнями та бідами.

Одним з найбільших чудес, які пов’язані з ім’ям святого Нектарія, є його здатність допомогти людям, які страждають від раку. Люди приїжджають на острів Егіну з усього світу, щоб просити святителя про лікування та підтримку. Багато з них повертаються додому зі своїми хворобами позбавленими, або з кращим самопочуттям та миром в серці.

Святитель Нектарій Егінський також відомий своєю здатністю являтися людям, що звертаються до нього з проханнями та бідами. Він надає поради, підтримку та допомогу в складних життєвих ситуаціях, а також відкриває людям дорогу до Бога через свої молитви.

За життя Нектарій Егінський займався багатьма благодійними справами, допомагаючи людям у складних життєвих обставинах. Він відкривав школи, лікарні та будував храми. Своє життя присвятив служінню Богу та благополуччю своїх братів і сестер.

Щоб підтвердити свою віру в святість Нектарія Егінського, багато людей практикують його молитви та розповідають про його чудотворні вчинки. Він залишив після себе значний слід в історії Православної Церкви, і його духовне спадщина продовжує жити й допомагати людям по всьому світу.

МОЛИТВА

О, Святителю Нектарію, отче Богомудрий! Прийми, блюстателю віри православної, сповіді уст людей християн, зібрані сьогодні тут благодаттю Божою, що в тобі живе. Вість досягла нас, що ти, великий у Святих угодниче Христовий, тим, хто у всіх кінцях світу імя твоє призиває, являєшся і від хвороб ракових зцілення даруєш.

Чули про ієрея, який з тобою одного імені і який храм в честь твого імені збудував, в скорботі великій перебував , бо раковою виразкою грудною вражений був, кровю кожен день точився і страдав сильно, але справи своєї святої не полишив. Несподівано ти, Святителю багатомилостивий, з небес зійшов, йому в храмі видимим зявився. Він же, прийнявши тебе за собрата, одного з смертних, просячих твоїх молитв, говорить: « Хворий я сильно, але хочу святий алтар створити, потім хоч раз святу Літургію разом з прихожанами звершити, а після того і померти готовий, смерть бо мене не лякає».

Ти же, отче, бесплотним будуми, сльозами лице своє оросив і обійняв страждальця, цілуючи і говорячи; « Не сумуй, чадо моє, бо хворобою випробуваний здоровим будеш. Всі про це чудо знати будуть!». Він же, зцілений бувши, зрозумів , з ким розмовляв, а ти невидимим став.

О, великий угодниче Христовий Нектарію! Храм цей докінчений є нині і чудеса твої, що як море переливаються, примножуються! Ми ж пізнали, що молитві праведника має предшествувати зусердя наше до Служби Божої і готовність за Хреста померти, здоровими стаємо.

Молять тебе, отче праведний, хворіючі чада твої: хай здійсниться з нами воля Божа, блага, угодна і досконала, яка не хоче смерті грішника, але щоб він навернувся і живим був.

Ти ж , провіснику волі Божої, зціли нас благодатним явленням своїм, і хай великим буде Бог на небесах і на землі на віки віків! Амінь.

Автор: протоієрей Роман Будзинський

Джерело: Ставропігійна парафія святих Жон-Мироносиць УПЦ(ПЦУ)