Стаття присвячена життю та діяльності святого Акили, апостола від 70-х, який був учнем апостола Павла. Вона описує його шлях від навернення до християнства до мучеництва за вірність. Святий Акила став великим проповідником Христового вчення, привів до спасіння багато душ та протистояв ідолізму. Його життєвий приклад надихає до глибшої віри та вірності Господеві.

Вшанована пам’ять великого апостола та його служіння у світлі християнської віри

27 липня, Церква вшановує пам’ять апостола від 70-х Акили, який служив вірою і проповідював Слово Боже у різних країнах. Святий Акила був учнем великого апостола Павла, який поставив його єпископом у місті Гераклея.

Перед своїм наверненням до християнства, Акила жив разом з дружиною Прискіллою в Італії, займаючись виготовленням наметів. Однак, все змінилося, коли до Коринфу прибув апостол Павло, щоб проповідувати Євангеліє. Під час своїх місійницьких зусиль, Павло зупинився у домі Акили та Прискілли, де вони обидва прийняли християнство, віддавши свої серця Господеві.

Після отримання благословення свого учителя, апостола Павла, Акила став відданим проповідником Христового вчення. Він відправився в Азію, Ахаї та Іраклію, де виконав благочестиве завдання приведення душ до спасіння та відвернення людей від язичницьких поклонінь. Багато людей звернулися до християнства через його місійну діяльність, а численні ідоли були руйновані, аби зробити місце для будівництва церков і призначення священиків.

Свята мучениця Прискілла завжди стояла на боці свого чоловіка, допомагала йому в його місійній роботі та віддано служила Господеві. Однак, на своєму служінні шляху Акила та Прискілла зіткнулися з численними випробуваннями та переслідуваннями. На жаль, їхні життя було трагічно припинено з рук невірних, і вони стали мучениками за Христову вірність.

День пам’яті святого Акили є чудовою нагодою для нас згадати його життєвий шлях та жертовну службу Богові. Святий Акила залишив нам величезний приклад віри, мужності та жертовності, який надихає нас до глибшого пізнання Христової любові і вірності. Він підтверджує, що готовність віддати все за Ісуса Христа може перетворити життя і здатна змінити світ.

Вшановуймо пам’ять святого Акили, будемо навчатися від нього щирої віри та мужності у проповідуванні Євангелія та пам’ятаймо, що ми, як вірні Христа, повинні дотримуватися принципів, які він нам приклав на серце – любов до Бога та ближнього.

Святий Акила, моли за нас!

Молитва до святого Акила:

Боже, тільки Ти є Святим і без Тебе ніхто не є добрим. Вчини, за заступництвом святого Акили щоб ми провадили життя правдиво православне і могли оглядати твою хвалу в небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Твого Сина, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог через усі віки віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія