Стаття розкриває значення та унікальність свята Собору 70-х апостолів, підкреслюючи їхню роль у поширенні Євангелія та символізм числа 70.

Обрані Ісусом Христом для місії поширення Євангелія, апостоли відзначаються 4 січня вказаним святом

4 січня за новоюліанським календарем Православна Церква відзначає свято Собору 70-х апостолів, серед яких Яків, брат Господній, Марк і Лука, євангелісти, Клеопа, Симеон, Варнава, Іосія, званий Юст, Фадей, Ананія, Стефан, Филип, Прохор, Никанор, Тимон, Пармен, Тимофій, Тит, Филимон, Онисим, Єпафрас, Архип, Сила, Силуан, Крискент, Крисп, Єпенет, Андронік, Стахій, Амплій, Урван, Наркіс, Апелій, Аристовул, Родіон (Іродіон), Агав, Руф, Асинкрит, Флегонт, Єрма, Патро, Єрмій, Лін, Гай, Філолог, Лука, Ясон, Сосипатр, Олімпа (Олімпана), Терція, Ераст, Куарта, Євод, Онисифор, Климент, Сосфен, Аполлос, Тихика, Єпафродит, Карп, Кондрат, Марк, син Варнави, Зін, законник, Аристарх, Пуд, Трофим, Марк, Артем, Акіла, Фортунат, Ахаїка, Діонісій Ареопагіт і Симеон Нігер. Преподобного Феоктиста, ігумена Кукума Сикелійського (800). Святого Євстафія І, архієпископа Сербського (близько 1285). Преподобного Ахіла, диякона Києво-Печерського, в Дальніх печерах (XIV). Святих мучеників Зосими та Афанасія (III – IV).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Свято собору святих сімдесяти апостолів встановлено для вираження рівності та унікальності кожного з них. Обрані Ісусом Христом, вони мали місію поширювати Євангеліє. Згідно з Євангелієм Луки (10:1), після третьої Пасхи Ісус обрав і послав сімдесят учнів до різних міст та місцевостей. Це число 70 символізує єдність і має відтінок з Старого Заповіту, де згадуються 70 народів та 70 старших. Крім сукупного святкування, Церква вшановує кожного апостола окремо, пам’ятаючи їхні вчення та преданість Трійці Єдиносущній і Нероздільній.

Молитва до 70-и Апостолів за Україну:

Святі апостоли Христові, які своїм життям і відданістю євангельським істинам, принесли світлу благовісну вість до наших сердець, ми звертаємося до вас у молитві за благословенням та допомогу для нашої багатостраждальної України.

Милосердні віддані слуги Господа, прийміть наші смиренні прохання про справедливу перемогу над ворогом. Моліться перед Престолом Безмежної Любові, щоб у Небесній Милості було прощення гріхів наших та спасіння українського народу. Нехай ваші могутні молитви стануть східцями, що з’єднують нас із найвищими сферами благодаті.

Святі апостоли, ви, котрі перенесли на себе велике відповідальне покликання нести слово Христове, подайте нам тверду віру та мужність в нелегкі часи війни. Нехай ваша благословенна участь залучить Божий погляд до нашої країни, освітить її шляхи та наповнить душі наших співвітчизників любов’ю, надією, вірою і непохитністю.

О, величні посередники між земним і духовним світом, піднесіть наші прохання до Престолу Всевишнього. Нехай проллється Його милість на нашу землю, а благословення зійде на кожну людину, яка звертається до вас у молитві. Апостоли святі, моліть Милостивого Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія