Дізнайтеся про значення та історію святкування 17 грудня за новоюліанським календарем, яке вшановує День святого пророка Даниїла та його вірних друзів. В історії цього свята виявляється важливість віри, мудрості та величі Божої, які супроводжували народ від століття до століття.

Віра, мудрість та дива в історії народу: від Даниїла до вічного Царства

Святкування 17 грудня за новоюліанським календарем: День святого пророка Даниїла та отроків

Святкування 17 грудня, за новоюліанським календарем, припадає на День святого пророка Даниїла та трьох отроків: Ананії, Азарії і Мисаїла. Пророк Даниїл, визначений походженням з царського роду, вирізнявся відмінним духовним підняттям та вірою в істинного Бога.

У своєму дитинстві Даниїла вивезли до вавилонського полону, де він разом із обраними отроками з єврейських родин навчався при царському дворі. Тверда віра Даниїла та його друзів в істинного Бога виявилася в їхньому рішенні не споживати царську їжу, дотримуючись законів Мойсеєвих. Благочестивість отроків призвела до того, що вони не лише залишалися незмарнілими, але також досягли успіхів в навчанні та отримали високі посади при царському дворі.

Даниїл також виявив себе мудрим тлумачем снів, зокрема, витлумачив сон царя Навуходоносора, що пророкував майбутні царства та прихід вічного Царства Божого. Після викладення значення сну цар визнав величність Бога та підняв Даниїла та його друзів до високих посад.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Даниїлові віщування справджувалися, зокрема, в послідовному настанні великих царств – Мідійсько-перського, Македонського (Грецького) та Римського, які володіли юдейським народом. У часи Римського царства народився Христос, засновник Святого Царства або Святої Церкви, символізованого в сні каменем, що розтрощив ідол.

Таким чином, святкування Дня святого пророка Даниїла та отроків нагадує нам про важливість віри, мудрості та величі Божої в історії народу і сприяє розумінню вічних цінностей.

Молитва до Великого Пророка Даниїла та отроків Ананія, Азарія і Мисаїла:

У ці часи невимовного випробування та страждань, ми, закликаємо великого Пророка Даниїла та отроків Ананія, Азарія і Мисаїла з розпачем та болем у серцях – про допомогу.

Війна і міжусобна ворожнеча, викликає сльози в наших очах, а серце переповнене тривогою та болем.

Дивні лікарі душ наших, доторкніться своїм милосердям до тих, хто втратив рідних, хто виборює своє право на життя, хто стоїть перед обличчям страху та невизначеності. Нехай Ваша невичерпна любов огорне їх як найтепліший покров у цей морозний час випробувань та битви.

Закликаємо Вас, о, миротворці, пролити своє світло на серця тих, хто має владу впливати на новітні події. Нехай мудрість Ваша введе їх на шлях припинення кровопролиття. Нехай Ваша милість допоможе зупинити страждання та відновити втрачений мир і спокій.

Ми віримо в Вашу силу примирення та любові, навіть у темряві війни. Звертаємося до Вас, об’єднані в спільній молитві за справедливий мир та перемогу України. Нехай Ваші святі молитви будуть відповіддю на крики нашого болю, що несе час війни.

О, Великі Провідники, пролийте Ваше світло над тими, хто втратив надію. Нехай віра наша буде непохитною в цей випробувальний час і ми віримо, що Ви, заступники наші перед Богом, врешті-решт збережете і помилуєте нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія