27 серпня – день пам’яті святого Міхея, шостого із дванадцяти малих пророків.

Святий пророк Міхей жив у IX столітті до Різдва Христового в місті Мосфара (Мораша), до недалеко від Єрусалиму. Міхей почав своє служіння Господу ще юним і пророкував більше 50 років. Він викривав ізраїльського царя Ахава за відступлення від Бога в ідолопоклонство і передбачив йому загибель в війні з асирійцями. За це святого посадили до в’язниці, де його годували тільки хлібом і водою. А цар Ахав пішов на війну, де і був убитий згідно з пророцтвом святого Міхея.

Святому Міхею належить пророцтво про народження Спасителя: «А ти, Віфлеєме-Єфрате, хоч малий ти у тисячах Юди, із тебе Мені вийде Той, що буде Владика в Ізраїлі, і віддавна постання Його, від днів віковічних» (Мих. 5,2).

Про смерть святого Міхея відомо тільки зі слів пророка Єремії: «Міхей з Мораші пророкував за днів Єзекії, царя Юдиного, і сказав до всього юдейського народу, говорячи: Так говорить Господь Саваот: Сіон, як те поле, заораний буде, а Єрусалим за румовища стане, а гора цього храму підгірками лісу…Чи справді забив його Єзекія, цар Юдин, та ввесь Юда? Чи ж він не побоявся Господа, і не злагодив Господнього лиця? І Господь пожалував щодо того зла, яке говорив був на них. А ми вчинимо таке велике зло на свої душі?» (Єр. 26, 18-19).

Іудеї побоялися вбити пророка Міхея. Мощі його були знайдені в IV ст. після Різдва Христового в Варафсатіі за одкровенням єпископу Єлевферопольскому Зевіну.