Дізнайтеся більше про життя та страждання святої Фекли, першомучениці, яка стала символом віри та мужності, відмовившись від шлюбу та боролася за християнську віру у важкі часи.

Історія віри та стійкості рівноапостольної Фекли в ім’я Христа

24 вересня – день святої Фекли.

Рівноапостольна Фекла народилась в місті Іконії. Вона була дочкою знатних і багатих батьків і вирізнялася незвичайною красою. В 18 річному віці її заручили зі багатим юнаком. Почувши проповідь святого апостола Павла про Спасителя, свята Фекла всім серцем возлюбила Господа Ісуса Христа і твердо вирішала не одружуватись і присвятити своє життя Євангельській проповіді.

Мати святої Фекли не підтримала намір своєї дочки і примушувала її одружитися з зарученим з нею юнаком. Обручник святої Фекли поскаржився на апостола Павла правителю міста, звинувачуючи його в тому, що він відвернув від нього наречену. Правитель кинув святого апостола в темницю. Свята Фекла вночі таємно втекла з дому, підкупила тюремних сторожів, віддавши їм всі свої золоті прикраси і проникла до в’язня у в’язницю. Сиділа біля ніг апостола, прислухаючись до його батьківських настанов. Зникнення Фекли помітили і скрізь були розіслані слуги на її пошуки. Нарешті святу знайшли в тюрмі і силою привели додому.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Суд присудив апостолу Павлу вигнання з міста. Святу Феклу знову довго переконували погодитись на шлюб, але вона не змінила свого рішення. Її матір сама вимагала смертного вироку для своєї дочки, і свята Фекла була приговорена до спалення. Свята мучениця безстрашно зійшла на вогонь і перехрестилась. У цей момент їй явився Спаситель благословляючи на майбутній подвиг. Високо піднялось полум’я вогню, ореолом оточило її святу душу. Загримів грім і сильна злива з градом погасила вогонь. Мучителі зі страху втекли. Свята Фекла покинула місто, і за допомогою одного юнака християнина відшукала апостола Павла. Святий апостол і його супутники, серед яких був і святий апостол Варнава, переховувались в печері неподалік від міста, старанно молячись, щоб Гогсподь укріпив святу Феклу під час стражданнь.

Свята Фекла пройшла з проповіддю Євангелія до Антіохії. У святих стражданнях свята мучениця збереглась неушкодженою.
Коли свята Фекла була вже 90-літньою, проти неї повстали язичницькі волхви за те що вона безкоштовно лікувала хворих. Вони не могли зрозуміти, що свята лікує хвороби силою благодаті Христової. Через заздрість вони підіслали до святої Фекли найманців, щоб ті осквернили її. Коли переслідувачі були вже зовсім близько, свята Фекла почала взивати до Бога, і розступилась гора і заховала святу діву. Так свята Фекла віддала душу Господу.

Свята Церква прославляє «першомученицю» Феклу як наставницю страждальців, ту, яка відкрила всім шлях мук. Здавна їй присвячувалося багато храмів, один з яких був побудований в Царгороді святим рівноапостольним Костянтином. Ім’я святої первомучениці рівноапостольної Фекли, молітвениці за всіх, хто подвизаються, поминається при постригу жінок в чернецтво.

Молитва до святої Фекли
О, багатостраждальна та премудра первомученице Фекло! Ти душею на небесах
біля Престолу Господнього стоїш, на землі ж, даною тобі благодаттю, різна робиш зцілення;
зглянься милостивно на стоячих пред Тобою
людей і молящихся перед пречистим образом твоїм, прохаючих Твоєї допомоги;
простягни до Господа святі молитви Твої про нас і випроси нам відпущення гріхів наших,
зцілення недужих, скорботним і бідним
швидку допомогу; умоли Господа, хай подасть
усім нам християнську кончину і добру відповідь на страшному судищи Своєму, так сподобимся і ми купно з тобою славити Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія