Українська православна церква (МП) потрапила у центр скандалу знову через поведінку свого представника. Архімандрит Іоанн (Олександр Прокопенко), настоятель чоловічого монастиря Святого Савви Освященного УПЦ (МП) в тимчасово окупованому Мелітополі, звинувачується в колаборації з окупаційною владою. Він виступав на пропагандистському заході “Форум общественного движения “Мы вместе с Россией” у Мелітополі, висловлював підтримку окупантів та взяв участь у шабаші в Москві, де оголошувалося “приєднання” Росією окупованих частин Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей. Архімандрит Іоанн може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність, що є злочином, за який може бути накладено покарання від 5 до 12 років позбавлення волі.

УПЦ (МП) без маски: Архімандрит Іоанн звинувачується в колаборації з окупаційною владою

Українська православна церква знову опинилась в епіцентрі скандалу через поведінку своїх представників. На цей раз стало відомо про підозру у колабораційній діяльності архімандрита Іоанна (Олександра Прокопенка), настоятеля чоловічого монастиря Святого Савви Освященного УПЦ (МП), що у тимчасово окупованому Мелітополі.

За даними офісу генерального прокурора, минулого року архімандрит брав активну участь у пропагандистському заході “Форум общественного движения “Мы вместе с Россией” у Мелітополі, де висловлював підтримку окупантів та підтримував дії країни-агресора. Крім того, він разом з митрополитом “Луганським та Алчевським” УПЦ (МП) Пантелеймоном (Поворознюком) взяв участь у шабаші в Москві, де оголошувалося “приєднання” Росією окупованих частин Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей.

Додатково до цього, архімандрит “благословив”, щоб “владні особи” на тимчасово окупованій частині Запорізької області прискорили проведення “референдуму”. Таке рішення можна трактувати як підтримку окупації і легалізацію несанкціонованої влади.

Згідно зі статтею 111-1 Кримінального кодексу України, колабораційна діяльність є злочином, за який може бути накладено покарання від 5 до 12 років позбавлення волі. Таким чином, архімандрит Іоанн (Олександр Прокопенко) може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за свою колабораційну діяльність.

Українська православна церква (Московського патріархату) зазвичай заявляє, що не має жодного стосунку до політики та не підтримує ніяких політичних сил чи рухів. Однак, такі скандальні випадки порушення цього принципу здавна знаходяться увазі української громадськості та привертають увагу владних структур.

Сподіваємося, що правоохоронні органи проведуть повне й об’єктивне розслідування цього скандального випадку та нададуть відповідну кваліфікацію за результатами цього розслідування. У кінцевому результаті, всі відповідальні особи повинні бути притягнуті до відповідальності за свої дії відповідно до закону.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія