СБУ зібрала вичерпну доказову базу щодо виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі

Митрополиту УПЦ (МП) Феодосію (Снігірьову) було повідомлено про підозру за виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі, повідомляє Служба безпеки України (СБУ). За даними слідчих органів державної безпеки, зібрано вичерпну доказову базу, яка свідчить про зайняття митрополитом активної ролі в поширенні деструктивного контенту та прокремлівської пропаганди.

За повідомленням Служби безпеки України, їхні слідчі органи протягом останніх років займалися розслідуванням діяльності митрополита Феодосія і зібрали значну кількість доказів, що підтверджують його причетність до виправдовування російської агресії проти України. Зокрема, митрополитом був «модернізований» відомчий сайт УПЦ (МП) за шаблоном Російської православної церкви, використовуючи російське програмне забезпечення.

За даними СБУ, митрополит Феодосій активно додавав деструктивний контент з прокремлівських інтернет-ресурсів, які відкрито виправдовують збройну агресію Російської Федерації

та воєнні злочини російських військових. Відкритий доступ до сайту надавав користувачам можливість переходити на пропагандистські російські сторінки Російської православної церкви.

Крім цього, за даними розслідування, митрополит Феодосій виступав з публічними висловлюваннями серед священнослужителів і вірян, розповсюджуючи заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань.

На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки повідомили митрополиту Феодосію про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, а також виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України та глорифікацію її учасників.

Наразі обвинувальний акт направлено до суду, де митрополиту УПЦ (МП) Феодосію (Снігірьову) пред’являть звинувачення згідно зі статтями, зазначеними у підозрі.

Право на захист та презумпцію невинуватості є фундаментальними принципами судової системи, тому суд вирішить питання про вину обвинуваченого на основі представлених доказів та аргументів за участю зацікавлених сторін.