Президент України Володимир Зеленський в ефірі національного телемарафону зазначив, що потрібно посилити інституцію, яка займається питаннями релігії, та зробити її більш самостійною.

Відповідаючи на запитання про прохання Православної Церкви України звершувати богослужіння в Києво-Печерській лаврі в храмах, якими не користується УПЦ МП, президент Зеленський повідомив, що хотів би більше розбиратися в питаннях релігії, і розповів, що спілкувався з релігієзнавцем Віктором Єленським.

«Мені дуже сподобалась ця людина, і наскільки я можу оцінити, вона розуміється на цих питаннях», – зазначив президент і сказав, що не є професійною людиною в церковному праві, хоч вивчав міжнародне право.

Він додав, що «хоче розібратися, щоб допомогти й бути справедливим».

Глава держави повідомив, що розпочав консультації з Єленським, і зазначив, що «є люди, які наполягають на посиленні суб’єктності інституції, яка займається питаннями релігії в нашій державі, департамент якої знаходиться в нашому Міністерстві культури».

«І напевно, настав час, тому що ми стикаємося з серйозними викликами в державі, щоб ця інституція була більш інституціолізованою в Кабміні, але окремо, щоб на неї ніхто не мав жодного впливу», – сказав Президент України.

Ця інституція, за словами глави держави, має бути справедливою, а люди, які там працюють, мають бути професіоналами та розбиратись у питаннях релігії. «До них не повинно бути запитань з боку держави та з боку суспільства», – наголосив Зеленський.

Він розповів, що глибоко цікавиться цією темою, багато читає та збирається обговорити з прем’єр-міністром та міністром культури України це питання.

«Я сам переймаюсь цим питанням, я багато про це читаю, думаю. Я розумію, що держава не може втручатись в такі питання, але бачу і виклики суспільства і вас, журналістів, і багато різних людей, які постійно ставлять це питання, щоб держава допомогла. Дуже хочеться допомогти, але треба робити це законно», – підсумував Зеленський.

Раніше, Володимир Зеленський прокоментував останні скандали з УПЦ МП зі співом в Київській Лаврі про росію.