Служба безпеки України вже вдруге проводить безпекові заходи у Корецькому монастирі на Рівненщині, який підпорядковується Російській православній церкві. Мета – недопущення використання релігійних громад у якості осередку “русского міра” та перевірка інформації про можливе використання монастиря для негативних цілей.

Правоохоронці перевіряють Корецький Свято-Троїцький монастир у Рівненській області

Служба безпеки України проводить безпекові заходи у Корецькому монастирі на Рівненщині, який досі підпорядковується Російській православній церкві. За час повномасштабного вторгнення це вже другий випадок, коли територію монастиря оглядають правоохоронці.

Як повідомила у коментарі ZAXID.NET речниця СБУ Рівненшини Анна Свінціцька-Савчук, правоохоронці знову прийшли у Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир у п’ятницю, 6 жовтня.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Такі заходи проводяться для недопущення використання релігійних громад в якості осередку “русского міра” та перевірки даних про використання приміщень монастирів для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо», – зазначає посадовиця.

За участі представників церкви правоохоронці оглядають приміщення, перевіряючи, чи є там заборонені предмети, а також перевіряють церковників на те, чи причетні вони до діяльності, спрямованої проти суверенітету України.

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці вже проводили обшуки у вказаному монастирі. Це сталось 22 листопада минулого року. Однак, за підсумками обшуків ніяких підозр церковникам не вручали.

Зазначимо, що згідно з даними на YouControl, засновником юридичної особи цього монастиря є синод Російської православної церкви, а органами управління – безпосередньо патріарх Кирило та синод РПЦ. Відповідно, монастир напряму підпорядковується російській церкві.