Правоохоронні органи на Житомирщині зібрали докази, що керівник єпархії УПЦ (МП) та його секретар займалися виготовленням та поширенням листівок, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті до вірян Православної церкви України.

Житомирська прокуратура отримала інформацію про виготовлення та поширення листівок, що пропагують ненависть до ПЦУ

Житомирська обласна прокуратура заявила про успішне завершення розслідування випадків розпалювання релігійної ворожнечі керівниками Української Православної Церкви (у єдності з Московським патріархатом) на Житомирщині. За повідомленням прокуратури, керівник єпархії та його секретар, які мають канонічний зв’язок з Московським патріархатом, виготовляли та поширювали листівки, що пропагували релігійну ворожнечу та ненависть до вірян Православної церкви України.

Згідно з отриманими доказами, ця діяльність тривала з 2017 року і спрямовувалась на створення напруження та конфліктів серед священників, прихожан та мешканців регіону. Листівки, розповсюджені цими особами, мали на меті зіпсувати відносини між вірянами Православної церкви України та УПЦ (МП), а також послужити інструментом для поширення ненависті та дискредитації.

Результати розслідування були передані в суд, де керівник єпархії та його секретар будуть звинувачені у поширенні ворожнечі на релігійній основі. За даними прокуратури, правоохоронні органи вже зібрали достатньо доказів, що підтверджують злочинні дії цих осіб.

Представники Житомирської обласної прокуратури наголошують на важливості збереження миру та гармонії між релігійними громадами. Вони закликають всіх громадян до толерантності, взаєморозуміння та поваги до прав та свобод кожної релігійної спільноти.

Засудження таких негативних проявів і посилення взаєморозуміння між різними конфесіями є важливим кроком до збереження релігійної гармонії в країні. Очікується, що суд вживе відповідних заходів і винесе справедливе рішення з урахуванням небезпеки релігійної ворожнечі та її наслідків для суспільства.