Що насправді відбувається на острові Тенерифе в Іспанії. Російська православна церква, будівництво якої підтримується іспанським та російським урядами, спричинила обурення серед місцевих мешканців та закордонних громадян.

Спірне будівництво церкви: обурення та суперечки на Тенерифе

Ця церква, розташована в елітному районі La Caleta на півдні Тенерифе, в природно охоронній зоні, відома своєю величчю та прагненням до активного будівництва. Цілком незважаючи на попереднє припинення будівництва до 2023 року, коли з’явилися повідомлення про відновлення проекту та навіть встановлення куполів.

Однак ця ситуація викликала бурхливі реакції серед місцевих мешканців та іноземних громадян, які перебувають на Тенерифе. Недолугість будівництва церкви в такому ексклюзивному районі викликає питання щодо дотримання екологічних та структурних норм. Місцеві жителі стверджують, що навіть іспанцям було б заборонено будувати в цьому місці, але будівництво церкви продовжується.

Свідчення місцевих росіян, які проживають на Тенерифе протягом багатьох років, додають важливий аспект до цієї історії. Вони стверджують, що російська церква не є потрібною для місцевих громадян і вважають, що будівництво цієї церкви може бути пов’язане із відмиванням грошей і навіть корупцією. Вони питають, чому не було заборонено будівництво цієї церкви, адже інші будівельні проекти, включаючи російські вілли поруч, були зупинені через порушення.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Помітно, що ця ситуація має великий політичний та культурний вимір. Під час воєнної конфлікту між Росією та Україною, будівництво російської церкви в Європі викликає запитання та неспокій. Це також ставить під питання відносини Іспанії з Росією в цей невпевнений час на фоні агресії, обстрілів, терористичних актів проти культурної спадщини України російських військ.

Нарешті, багато питань залишаються без відповіді, включаючи те, чому офіс президента України Володимира Зеленського не висловив протест іспанському уряду та уряду Тенерифе щодо будівництва російської церкви на острові. Заяви місцевих громадян та спроби розглядати це питання з різних сторін залишаються актуальними і потребують уваги української влади.

Загалом, будівництво російської церкви на Тенерифе стало не тільки об’єктом гордості для одних, але й джерелом суперечок і незадоволення для інших у тому числі біженців, громадян України, що перебувають на лікуванні, військовослужбовців, що проходять реабілітацію в Іспанії. Ця історія надалі вимагатиме уваги ЗМІ і організацій, спрямованих на захист прав людини та екологічних служб.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія