Пророк Ілля, живший тисячі років тому, залишив незабутні сліди в історії віровчення. Відомий своєю вірою, боротьбою з ідолопоклонництвом та величною молитвою, Ілля зробив неймовірні чудеса. Зустрічайте історію життя великого пророка, чиї вчинки перетинають межі релігій та залишаються актуальними й сьогодні.

Життя, діяння та вічна сила молитви

Пророк Ілля жив майже три тисячі років тому, приблизно за 900 років до народження Господа Ісуса Христа. Його ім’я зі староєврейської означає «Мій Бог – Яхве», родом він походив із Фесви Галаадської (нині це місцевість на північному заході Йорданії).

Дізнаємося ми про пророка Іллю зі Старозавітних книг, а також зустрічаємо згадку про нього і в Новому Завіті: під час Преображення Господнього він разом із пророком Мойсеєм розмовляв зі Спасителем на горі Фавор. До речі, слід відзначити, що пророк Ілля є шанованою особою не лише у християнстві, але й у юдаїзмі та ісламі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час свого життя Ілля ревно боровся з ідолопоклонниками, являв чудеса і неймовірну силу молитви, що свідчили про велич Божої сили. Силою молитви він керував навіть природними стихіями. В біблійній традиції пророк Ілля – один із двох старозавітних святих, які не зазнали тілесної смерті на землі, але були забрані на небо живими.

Згідно з книгою пророка Малахії та загальним церковним Переданням, пророк Ілля з’явиться перед Другим Пришестям Господа Ісуса Христа на землю, щоб викривати антихриста та закликати людей бути вірними Богу.

Наші предки здавна шанували пророка Іллю: за літописними даними, в Києві ще за чотири десятиліття до офіційного Хрещення України-Руси у 988 році існувала церква на честь святого Іллі. Також відомо про Іллінський храм, який був зведений рівноапостольною княгинею Ольгою, бабусею князя Володимира Великого.