12 липня 2017 року, у свято святих первоверховних апостолів Петра і Павла, Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія оприлюднив заяву та відкрите звернення до Президента України Петра Олексійовича Порошенка у зв`язку зі скоєним злочином найвищим керівництвом Церкви та продажем пам`ятки архітектури місцевого значення XVII-XIX століть «Червоногородський замок»,  яка з 2002 року за сприяння Президента України Леоніда Даниловича Кучми була передана Предстоятелю Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнішому МЕФОДІЮ, Митрополиту Київському і всієї України.

21.08.2017 року Управлінням захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України на адресу Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія надійшла відповідь, щодо розгляду фактів, викладених у зверненні Голови Фонду пам`яті Наталії Михайлівни Шевчук. В листі йшлося, що ознак кримінальних чи адміністративних правопорушень в діях посадових осіб релігійної організації “Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви”, державної влади та органів місцевого самоврядування Тернопільської області НЕ ВСТАНОВЛЕНО.

Також 13.09.2017 року надійшла відповідь з Заліщицького відділення Поліції Головного Управління Національної Поліції в Тернопільській області за підписом начальника В.О. Міжнова, де зазначалось наступне: на час надходження звернення від 13.08.2017 року для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та початку розслідування ПІДСТАВ НЕ МАЄ, оскільки в даній події відсутні ознаки БУДЬ-ЯКОГО ЗЛОЧИНУ.
 
20.09.2017 року Головою Фонду пам`яті було подано лист на ім’я Міністра Внутрішніх Справ України – Арсена Борисовича Авакова – з проханням особисто втрутитись і розібратись в ситуації, що склалась довкола відчуження “Руїн палацу 17-19 століття в селі Нирків Заліщицького району Тернопільської області”.
 
Результатом детального розгляду викладеної інформації в листі, дослідження поданих документів та перевірки фактів стало внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчим управлінням ГУНП в Тернопільській області 09.11.2017 року за фактом привласнення грошових коштів колишнім Архієпископом керуючим Тернопільською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви Мстиславом (Гук Р.В.) в сумі 292 тисячі гривень отриманих від відчуження пам’ятки архітектури місцевого значення “Руїни палацу 17-19 століття,” а також інших будівель та споруд Тернопільської єпархії УАПЦ, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
 
У даний час триває досудове розслідування. Оперативний супровід у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Управлінням Захисту Економіки в Тернопільській області Департаментом Захисту Економіки Національної поліції України.
 
Головою Фонду пам`яті Шевчук Н.М. дане доручення юридичному відділу і надалі здійснювати супровід кримінальної справи. При необхідності залучити додатково найкращих фахових спеціалістів в галузі кримінального права і докласти усіх зусиль щодо повернення церковного майна у власність Тернопільської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.
 
Прес-служба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія