8 липня 2023 року, у Стамбулі, президент України Володимир Зеленський здійснив візит до Фанару – центру всесвітньої православної християнської спільноти. Зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм підкреслює важливість співпраці та підтримки між Україною та православним світом. Варфоломій невтомно молиться за Україну та мир в країні, а також прагне до об’єднання українських православних вірних.

Важлива зустріч, яка підкреслює співпрацю та підтримку між Україною та всесвітньою православною спільнотою

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи у Стамбулі, сьогодні вранці, 8 липня 2023 року, здійснив візит до Фанару – центру всесвітньої православної християнської спільноти.

За даними ЗМІ, близько о 10 годині ранку, запланована зустріч Володимира Зеленського з Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Наслідків цієї зустрічі наразі немає подробиць. Варто зазначити, що це вже третій раз, коли президент України відвідує Вселенського Патріарха протягом своєї каденції. У минулому році, під час візиту першої леді України до Туреччини, вона також зустрілася з Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Вселенський Патріарх Варфоломій невтомно молиться за Україну, її народ і мир. Він висловлює свою підтримку та співчуття українському народу, який зазнає несправедливої війни та агресії. Патріарх підкреслює, що він разом з українськими людьми через свою любов і молитви. Він також зазначає, що міжнародна спільнота підтримує Україну у цей нелегкий час. Варфоломій вірить, що справедливість і правда завжди перемагатимуть.

Патріарх Варфоломій також молиться за об’єднання всіх православних вірних в Україні. Він прагне досягнення єдності серед українських християн і мирного співіснування усіх релігійних громад в країні.

Візит Володимира Зеленського до Фанару та зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм є важливою подією, яка підкреслює взаємну підтримку і співпрацю між Україною та всесвітньою православною спільнотою. Цей візит сприяє підтримці мирного вирішення конфлікту в Україні та зміцненню духовних зв’язків між українським народом і світовим православ’ям.

Володимиру Зеленському бажаємо успішного візиту, плідної дискусії та позитивних результатів зустрічі з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Нехай ця зустріч сприяє подальшому зміцненню дружніх відносин та співпраці між Україною та всесвітньою православною спільнотою.

Поминальний молебень за жертвами війни в Україні у соборі Святого Георгія, Фанар, Стамбул.

Дякую Вселенському Патріарху Варфоломію за духовну підтримку України та українців, за молитви заради миру для всієї нашої землі, для всіх наших людей.