У статті йдеться про недавню заяву московського патріарха Кирила, який заявив, що за його керівництва в Російській православній церкві служить рекордна кількість – 400 архієреїв. Однак експерт з Російської православної церкви вказує на те, що така кількість є можливою лише у разі включення архієреїв Української православної церкви (Московського патріархату). У статті зазначається, що заява патріарха може бути сприйнята як спроба збільшення авторитету Російської православної церкви в контексті конфлікту між Україною та Росією, і це може спричинити критику Української православної церкви (Московського патріархату) за її ставлення до України. У статті також зазначається, що патріарха раніше звинувачували в підтримці агресії Росії проти України. Отже, фактично Гундяєв зробив ведмежу послугу УПЦ в Україні, яка за його ж словами знаходиться в заручниках у київського режиму.
Дембель скасовується
Патріарх Кирило заявив, що під його керівництвом служать 400 архієреїв: “Хотів би подякувати усім єпископат Російської Православної Церкви. Сьогодні ми маємо близько 400 архієреїв – такої великої кількості не було ніколи за всю історію Російської Церкви”
http://www.patriarchia.ru/db/text/6019907.html
В РПЦ така кількість набереться тільки разом з єпископатом УПЦ.
Отже, товариші-архієреї УПЦ МП до цих пір фігурують у списку гвардійської кириллівської частини.
Вірність присязі. Слава героям!
Написав – прот. Андрій Кураєв у своєму каналі Telegram

Під час великодньої вечірні Московський патріарх Кіріл (Гундяєв) заявив, що під його керівництвом служать 400 архієреїв, і зазначив, що такої великої кількості священноначалія не було ніколи за всю історію Російської церкви. Однак, як зазначає ексклірик Російської Православної Церкви Андрій Кураєв у своєму каналі Telegram, така кількість архієреїв можлива лише тоді, коли до кількості архієреїв РПЦ додати єрархів Української Православної Церкви (Московського патріархату).
Ця заява може бути сприйнята як намагання Московського патріархату підвищити свою позицію та авторитет в контексті конфлікту між Україною та Росією, а також показати свої успіхи в збільшенні числа священиків. Тим часом, для УПЦ (МП) такі слова можуть стати причиною для збільшення критики щодо їх ставлення до України та її церкви.
Нагадаємо, що Московський патріарх Кіріл вже раніше був звинувачений в підтримці агресії Росії проти України, в тому числі тим, що він благословляв російські війська перед початком війни на сході України. Такі заяви можуть збільшити напруження між українською та російською церквою та погіршити відносини між державами.
Соц.медіа