Відкрийте сторінки життя преподобного Яківа, єпископа Низібійського, який вирізнявся великими чудесами та ревністю до православної віри. В статті розкривається його важлива роль під час гонінь імператора Максиміана, зокрема його молитвенна сила, яка врятувала місто від навали ворогів. Також зазначається вплив Яківа на формування православної спільноти та його активність під час I Вселенського Собору.

Святитель Яків – Захисник Віри та Спаситель Нізібії в Імперських Гоніннях

13 січня: Преподобний Яків, єпископ Низибійський

Субота після Богоявлення також вшановує пам’ять мучеників Єрмила та Стратоніка (бл. 315) та мученика Петра Анійського (309–310).

Преподобний Яків, син князя Гефальського (Вірменія), від юності віддавав перевагу усамітненню та провів довгий час у горах біля міста Нізібії, на межі Персії та Римської імперії. Там він здійснював вражаючі подвиги, ведучи великі молитовні розмови з Богом та живучи в простому стані: під відкритим небом, харчуючись лише плодами та зеленню, одягаючись у козячі шкіри.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У часи гонінь імператора Максиміана (305–311) Яків славився мужнім сповіданням віри. За своє благочестиве життя його обрали єпископом Нізібії. Відомий своєю ревністю до православної віри, чудесами та даром прозорливості, святитель Яків врятував Нізібію від навали Сапора, царя Перського, своїми молитвами.

У числі отців I Вселенського Собору він був визнаний видатним захисником православної віри. Святитель Яків, мудрий і освічений пастир, організував огласительну школу в Низібії, де він сам виступав у ролі вчителя. Його високий моральний стандарт сильно впливав на серця слухачів. Помер святий Яків мирно близько 350 року.

Молитва до Святителя Яківа, єпископа Низибійського:

Великий святителю Яківе, єпископе Низибійський, молимо тебе, благослови нас своєю благодаттю та духовною твердістю. Нехай твої молитви перед Богом стануть заступницьким посередництвом за нас, а твій приклад віри та самовідданості нехай буде для нас вічним натхненням. Віримо, що твої молитви приносять благословення нашим сім’ям, спільнотам та всьому світу.

Благаємо тебе, святителю Яківе, захищати нас у часи спокус і війни, як ти захищав Нізібію від навали ворогів. Нехай твоя ревність за віру буде для нас світлом у темних часах сьогодення. Опануй наші серця, щоб і ми слідували твоєму високому духовному розвитку та зміцнювали віру в житті земному повсякчас. Преподобний Яківе, єпископе Низибійський, моли Бога за нас. Амінь

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія