14 вересня – день пам’яті преподобного Симеона Стовпника і його матері Марти. Святий Симеон найбільш відомий як засновник нової аскези – стовпництва.

Народився преподобний в сім’ї християн. Ще з дитинства він любив відвідувати богослужіння, читати Євангеліє та розмовляти з мудрецями. У 18 років Симеон відправився в монастир, де прославився своєю ревністю до аскетизму. Він проводив у молитвах дні та ночі, відмовлявся від їжі та води. Настоятеля стривожила така поведінка, тому він запропонував Симеону поблажливіше до себе ставитись або піти з монастиря.  Юнак пішов геть і оселився на дні закинутого колодязя, продовжуючи дотримуватись найсуровіших обітниць.

Три роки свого життя Симеон провів в кам’яній печері. З допомогою Господа, він провів всю святу Чотиридесятницю Великого посту без води та крихти їжі. Після цього, в народі поширювались чутки про преподобного. Люди відвідували Симеона, щоб отримати його благословення, пораду чи, навіть, зцілення.

Щоб уникнути спокус мирського життя, Симеон побудував високий стовп і оселився на ньому, подалі від слави. Преподобний провів там 37 років, присвячених молитві та чернечим подвигам.