13 вересня світ відзначає важливе християнське свято – Покладення Чесного пояса Пресвятої Богородиці. Стаття розповідає про історію цієї святої події, з поясненням, що саму святиню виплела Діва Марія, а також як цей святий атрибут потрапив до Константинополя. Поясняється, чому це свято має велике значення для вірян і чому воно залишається частиною духовного календаря сучасних християн.

Віра, традиція та дива: історія свята Покладення пояса Пресвятої Діви Марії

Покладення Чесного пояса Пресвятої Богородиці: Духовне свято та його історія

13 вересня відзначається важливе християнське свято – Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Ця подія є символом віри і святою традицією для багатьох вірян, особливо для тих, хто залишився вірним старому церковному календарю.

Історія Чесного пояса Пресвятої Богородиці

За передачами віри, сам пояс Пресвятої Діви Марії виплела Вона особисто. По закінченні свого земного життя, Матір Божа передала цей святий атрибут апостолу Фомі, даруючи йому таким чином частину своєї благодаті.

Оскільки у християнському віросповіданні немає фізичних мощей Пресвятої Діви Марії, адже Вона була піднята на Небо Богом, то чесний пояс, разом з її ризою, залишилися нам як свідчення її присутності на землі.

Спочатку святиня зберігалася в Єрусалимі і користувалася пошаною вірних до IV століття. Після цього вона була урочисто перенесена до Константинополя, де перебувала у Влахернському храмі близько п’яти століть.

Друга важлива подія – покладення пояса Пресвятої Діви Марії – відбулася наприкінці IX століття. Під час правління імператора Лева Мудрого, чудовим чином сталося зцілення. Дружина імператора, яку опанував нечистий дух, одужала після дотику до цієї святині. Імператриця віддячила Богородиці, прикрашаючи пояс золотими нитками.

Свято покладення Чесного пояса в сучасний час

Свято покладення Чесного пояса Пресвятої Богородиці було встановлено в XII столітті і відзначається з почуттям поклоніння та духовної радості. Зараз цей священний артефакт поділено на три частини: одна із них знаходиться у Ватопедській обителі на Афоні, інша – у Трірському монастирі в Німеччині, а третя – в Грузії.

Свято є нагадуванням вірянам про велику роль Пресвятої Діви Марії в християнській історії та її важливу роль як заступниці перед Богом. Також цей день відзначається молитвами і спеціальними обрядами, під час яких недужі надіються на одужання завдяки святині та заступництву Матері Божої.

Заключні думки

Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці – це свято віри, милосердя та надії. Цей день нагадує нам про величезну роль Діви Марії в християнському віросповіданні та її посередництво перед Богом. Він також спонукає нас вірити в чудеса та духовну силу молитви.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

До пречесного божественного пояса Твого, Богородиця, з благоговінням припадаючи, наповнюємось просвітлення і благопахощами миру всеосяжного, але знаючи Тебе, Діво як джерело благодаті премудре, що силою його нас переповнюєш, Непорочна, співаємо: Радуйся, пояс пречесний.

Подивись, Богородиця, оком Твоїм благим, бо з вірою до святого Твого поясу, як до джерела води освяченої, вірні щиро припадають і просять благодаті Твоєї, бо непереможну силу можеш їм подати співаючим: Алілуя.

Коли до Сина Твого сходила, пояс Твій Фомі передала Ти, Богородиця, і через нього, як гідний дарунок і благ виконання, його нам покинула, усіма Оспівана, що співають Тобі: Алілуя.
Животворний кіот всечесного Твого поясу, подає благі пахощі, Діва, і зловонне страстей відганяє вічно від душ наших. Тому, величчю Твоєю здивовані, співаємо Тобі: Алілуя.

Богом дарований дар і небесне багаття, пояс Твій тримаючи, Юначка, їм на брань непереможну зі страстями підперізуємось, бо він вічно благодать і милість подає співаючим: Алілуя.

Отримала обитель Твоя Ватопедська, як скарб божественний, Юначка, пояс Твій дивний, і чудами його хвалиться, вдячні пісні Тобі співаючи: Алілуя.

Величаємо всі, велику велич Твоєї турботи про нас, і пояс Твій оточивши з вірою, Пресвята, освяченням наповнюємось, і Сину Твоєму співаємо: Алілуя.

Дивні чудеса твої, о пояс пречистий Всецариці Діви, бо від мору вбивчого Константинополь визволила ти, тому, цим здивовані, у розчуленні співаємо: Алілуя.

Наповненим славою святої бачимо кіот святого поясу Твого, Богородиця Діва Чиста, і дивується розум наш, бо мирними пахощами благими дихає для тих, хто співає з вірою: Алілуя.

Покров і молитву, і Божу допомогу, вічно подає Пресвята, від покладеного для світу поясу Твого, тому з вірою до нього приступаємо й набожно припадаємо, співаючи від Тебе Народженому: Алілуя.

Подячними співами, пояс Пречистої Богородиці, що Спасителя всіх народила, твою благодать оспіваємо вічно, бо є багатьох чудес джерелом, і славимо Чисту Всецарицю, Христу співаючи: Алілуя.

Радується, Богородиця, монастир Ватопедський, що божественним Твоїм поясом володає, і до прославлення величі Твоєї до себе всіх кличе, безупинно славлячи славу Твою, Трійці співаючи: Алілуя.

О, пречистий пояс Пречистої Богородиці, який носило тіло непорочне, подай нам від скарбу благодаті божественної, дії животворної, що в тебе вселилося, бо до Христа вічно співаємо: Алілуя.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія