Дев’ятого серпня, православні українці вшановують свята Великомученика Пантелеймона, сповідуючи глибоке вірування в його захист та цілющу силу. Обряди і обрядові дії цього свята втілюють давні традиції і народні вірування, які відіграють важливу роль у духовному житті та об’єднанні українського народу.
Віддана віра та вікові традиції святкування святого Великомученика Пантелеймона
Кожного дев’ятого серпня українці відзначають свято святого Великомученика Пантелеймона, якого в народі називають також «святим Палієм». Цей день є дотепер важливою духовною подією для православних в Україні, відображаючи глибокі вірування та звичаї, що пережили випробування часу.
Святий Пантелеймон: Оборонець від вогню та цілющий образ
За народною легендою, святий Пантелеймон є оборонцем від вогню. Віра в його здатність оберігати від пожежі зародилася давніми часами, коли вогонь міг залишити жителів без домівки і життя. Так, на цей день селяни запалюють свічки перед образом святого Пантелеймона, молитвно просячи його захисту від загрози пожежі.
Традиції та Вірування
Свято Пантелеймона відзначається не лише в храмах, але й у селах та містах, де віряни збираються разом, щоб спільно звернутися до святого і помолитися за його заступництво. У цей день знахарі збирають цілющі трави, вірячи, що їхні цілющі властивості на цей день мають найвищу силу.

Храми та Образи
В Україні існує багато храмів, які приурочені до цього святого. Вони стають центрами збору вірян, де віряни спільно моляться і відзначають це особливе духовне свято. Образи святого Пантелеймона відзначаються особливою шаною, і молитвами, прохання та подяки перед ликом святого розповсюджуються як символ віри в його цілющу силу.

День Святого Палія: Об’єднання Духовності та Традицій
День святого Великомученика Пантелеймона є часом, коли віряни об’єднуються в спільній молитві та сподіванні на захист і зцілення. Традиції, пов’язані з цим святом, нагадують про глибокий зв’язок між духовністю та життєвою реальністю.
Символ Віри та Надії
День святого Пантелеймона став часом для вірян висловити свою віру та надію на допомогу в складних ситуаціях. Віра в здатність святого оберігати від пожежі та дарувати зцілення додала цьому святу ще більшу вагу і значущість.
Свято Палія: Спільність та Спокій
Це свято нагадує про важливість спільності, молитви і підтримки одне одного в складних моментах. Через об’єднання вірян та віру в заступництво святого Пантелеймона, це свято стає часом надії, духовного спокою і сили віри в добро.
День святого Пантелеймона в Україні є багатогранним святом, що відзначається вірянами з особливим почуттям віри та надії. Це свято нагадує про значення духовності, зв’язку між вірою і традиціями, і про важливість об’єднання вірян в групи для спільної молитви та підтримки.


Вітаємо усіх і кожного з цим надзвичайним днем церковного календаря!
Молитва до цілителя і великомученика Пантелеймона:
О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне! Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш І триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом й іконою святою на землі в Божественних Храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш. Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів. Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас, грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти. Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утешителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником. Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці Святій, Отця, і Сина, І Святого Духа нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь
Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія
Соц.медіа