Дев’ятого серпня, православні українці вшановують свята Великомученика Пантелеймона, сповідуючи глибоке вірування в його захист та цілющу силу. Обряди і обрядові дії цього свята втілюють давні традиції і народні вірування, які відіграють важливу роль у духовному житті та об’єднанні українського народу.

Віддана віра та вікові традиції святкування святого Великомученика Пантелеймона

Кожного дев’ятого серпня українці відзначають свято святого Великомученика Пантелеймона, якого в народі називають також «святим Палієм». Цей день є дотепер важливою духовною подією для православних в Україні, відображаючи глибокі вірування та звичаї, що пережили випробування часу.

Святий Пантелеймон: Оборонець від вогню та цілющий образ

За народною легендою, святий Пантелеймон є оборонцем від вогню. Віра в його здатність оберігати від пожежі зародилася давніми часами, коли вогонь міг залишити жителів без домівки і життя. Так, на цей день селяни запалюють свічки перед образом святого Пантелеймона, молитвно просячи його захисту від загрози пожежі.

Традиції та Вірування

Свято Пантелеймона відзначається не лише в храмах, але й у селах та містах, де віряни збираються разом, щоб спільно звернутися до святого і помолитися за його заступництво. У цей день знахарі збирають цілющі трави, вірячи, що їхні цілющі властивості на цей день мають найвищу силу.

Храми та Образи

В Україні існує багато храмів, які приурочені до цього святого. Вони стають центрами збору вірян, де віряни спільно моляться і відзначають це особливе духовне свято. Образи святого Пантелеймона відзначаються особливою шаною, і молитвами, прохання та подяки перед ликом святого розповсюджуються як символ віри в його цілющу силу.

День Святого Палія: Об’єднання Духовності та Традицій

День святого Великомученика Пантелеймона є часом, коли віряни об’єднуються в спільній молитві та сподіванні на захист і зцілення. Традиції, пов’язані з цим святом, нагадують про глибокий зв’язок між духовністю та життєвою реальністю.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Символ Віри та Надії

День святого Пантелеймона став часом для вірян висловити свою віру та надію на допомогу в складних ситуаціях. Віра в здатність святого оберігати від пожежі та дарувати зцілення додала цьому святу ще більшу вагу і значущість.

Свято Палія: Спільність та Спокій

Це свято нагадує про важливість спільності, молитви і підтримки одне одного в складних моментах. Через об’єднання вірян та віру в заступництво святого Пантелеймона, це свято стає часом надії, духовного спокою і сили віри в добро.

День святого Пантелеймона в Україні є багатогранним святом, що відзначається вірянами з особливим почуттям віри та надії. Це свято нагадує про значення духовності, зв’язку між вірою і традиціями, і про важливість об’єднання вірян в групи для спільної молитви та підтримки.

Вітаємо усіх і кожного з цим надзвичайним днем церковного календаря!

Молитва до цілителя і великомученика Пантелеймона:

О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне! Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш І триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом й іконою святою на землі в Божественних Храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш. Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів. Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас, грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти. Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утешителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником. Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці Святій, Отця, і Сина, І Святого Духа нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія