“Такого ще церковна історія не знала… Ну було, що колись на вселенських соборах один святий кулаками доводив істину Христову, чубилися, заперечували один одного, але щоб питання опалення (!!!) кількох кімнат «патріярхії» обговорювати «освяченим архієрейським собором» такого ще світ не чув… Що тут скажеш, можна лише відзначити твердість автокефальних панотців, які готові мерзнути, лише нічого не мати спільного з братами з УПЦ КП”, — пише Юрій Дорошенко.

“Тепер я знаю, що стає предметом розгляду архієрейських соборів і навіщо вони існують”, — коментує подію священик УПЦ Петро Зуєв.

уапц-макарій

Архієрейський Собор УАПЦ ухвалив рішення від’єднати приміщення Патріархії УАПЦ від центральних тепломереж, якими користується УПЦ Київського Патріархату, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на оприлюднений в мережі Фейсбук лист митрополита Макарія до митрополита УПЦ КП.

У листі від 14 вересня 2015 року глава УАПЦ митрополит Макарій просить Патріаршого намісника УПЦ КП митрополита Епифанія (Думенка) дати згоду на від’єднання Патріархії УАПЦ від котельні, яка знаходиться на території Михайлівського монастиря УПЦ КП в Києві.

У лісті митрополита Макарія пояснюється, що “у зв’язку з наступаючим опалювальним сезоном Патріархія УАПЦ хоче переглянути тарифну сітку щодо відшкодування теплової енергії по обігріву приміщення по вул. Трьохсвятительська 8-а (Патріархія УАПЦ), оскільки дане приміщення підключене до центрального опалення, а котельня по обігріву тепломереж знаходиться на території Михайлівського-Золотоверхого монастиря” УПЦ КП.

Митрополит Макарій при цьому посилається на рішення Архієрейського Собору УАПЦ: від’єднати приміщення Патріархії УАПЦ від центральних тепломереж, які спільні з УПЦ КП. Глава УАПЦ просить Патріаршого намісника УПЦ КП митрополита Епіфанія дати згоду на від’єднання від центральної тепломережі і висловлює сподівання на позитивне рішення.

В мережі інтернет рішення Архієрейського Собору УАПЦ піддали бурхливому обговоренню.