Сьогодні вшановуємо пам’ять Преподобного Іоанна, загадкового святого XIII століття, чиє життя вкрите таємницями. Його духовність та велич розкривається через повідомлення про його мощі у Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря та в іконописному описі XVIII століття.

Від Тератургіми до Ікони: Таємниці Преподобного Іоанна в Очах Часу

Пам’ять 7 грудня за новоюліанським церковним календарем.

Про життя преподобного Іоанна збереглося небагато відомостей, дата і місце народження невідомі. Жив він імовірно в XIII в.

Повідомлення про мощі преподобного Іоанна, які спочивають в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря, поряд з повідомленнями про мощі інших святих з таким же ім’ям вперше зустрічається в творі «Тератургіма» ченця Афанасія Кальнофойського 1638 року.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преподобний прославляється в 7-му тропарі 5-ої пісні канону служби: «Духом водимий, син Вишнього наречеться, Іоанн просвічений постом, словом же живився Божим більше, ніж їжею». В іконописному оригіналі кінця XVIII століття про зовнішній вигляд преподобного сказано: «Сивий, брада Сергієва, на чолі клобук чорний, риза преподобничеська, фон — лазурь».

Окремо пам’ять преподобного Іоанна святкується 20 (7 за ст. ст.) грудня, в день преподобного Іоанна посника, який подвизався в палестинській Лаврі преподобного Сави Освяченого.

Молитва до преподобного Іоанна Києво-Печерського

Всесвятий преподобний Іоанне Києво-Печерський, молимо тебе, великого подвижника духовного, прийми нашу молитву та вступись за нас перед Престолом Всевишнього. Наповни наше серце світлом твоєї віри та силою твого покаяння.

О преподобний отче, якими силами волі ти служив Господеві в пості та молитві, навчився віддавати своє серце слову Божому. Нехай твоя благодать допомагає нам в життєвих турботах і веде нас шляхом духовної побожності.

Просимо тебе, преподобний Іоанне, донести наші прохання до Господа, благословенням нашим нехай буде опіка твоя свята. Нехай твої молитви будуть нашою втіхою в скрутний час, а твій приклад служіння та смирення стане нам вічним світлом на шляху віри.

Моли Бога за нас, преподобний Іоанне, за допомогою твоєї святості зберегти наші душі в чистоті і веди нас до вічної радості в Царстві Небесному. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія