Предстоятель Православної Церкви України, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, відзначив 4 листопада 2023 року церемонію освячення хрестів на куполах новозбудованого Введенського храму в с. Гнатівка на Київщині. Під час події він також вшанував пам’ять полеглих захисників Батьківщини та мирних громадян.

Митрополит Епіфаній освятив хрести та молився за Україну

Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 4 листопада 2023 року звершив чин освячення хрестів на куполи новозбудованого Введенського храму в с. Гнатівка, що на Київщині.

Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній звершив Панахиду за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Спільно з Предстоятелем Православної Церкви України молилися благочинний Вишневського благочиння протоієрей Михаїл Ткач, настоятель Введенського храму протоієрей Ярослав Чорненький, священнослужителі Вишневського благочиння, захисники Батьківщини, представники місцевої влади та віряни.

Після звершення богослужіння Блаженнійший владика привітав громаду із завершенням ще одного етапу в побудові цього прекрасного Введенського храму, з освяченням хрестів, які будуть підняті на куполи, а також звернувся до вірян із Першосвятительським словом.

«Ми живемо в час випробувань, але водночас ми живемо в той час, коли Господь благословляє нам будувати Його дім, в якому лунатиме молитва до кінця віку. І від нас залежить, яку вічність ми обираємо, яке життя ми з вами проживаємо. Ми покликані до добра, покликані до любові, ми покликані творити справи милосердя та проявляти любов до наших ближніх, особливо в цей час випробувань війною.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ми живемо з вами у відповідальний час і платимо за нашу свободу велику ціну, адже повсякденно гинуть найкращі сини і доньки нашого українського народу. І сьогодні ми підносимо молитви за упокій тих, які віддали своє життя заради кожного із нас, заради України, заради нашого українського народу. Ми повинні памʼятати про їхній героїчний подвиг і постійно молитися за них.

Також ми підносимо молитви до Господа за весь український народ, за нашу перемогу, і переконані, що вона буде на нашому боці, адже з нами Бог», – сказав Митрополит Епіфаній.

Предстоятель Православної Церкви України нагородив орденом святителя Миколая Чудотворця настоятеля храму протоієрея Ярослава Чорненького, а також відзначив високими церковними нагородами захисників Батьківщини, голову Білогородської громади Антона Овсієнка, депутатку Київської облради Марію Шевченко та благодійників і меценатів храму.

Настоятель протоієрей Ярослав висловив вдячність Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію за молитви і за постійну підтримку захисників Батьківщини та підніс Блаженнійшому владиці букет квітів.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)