Президент України Володимир Зеленський затвердив закон про перенесення Різдва та інших свят на новий стиль. Зміни сприятимуть зміцненню національної ідентичності та об’єднанню українців навколо спільних традицій.

Українські національні свята отримали нові дати згідно з законом Президента

Український Президент Володимир Зеленський реалізував зміни в даті святкування кількох національних свят. 28 липня 2023 року, в День Хрещення Русі, були підписані закон №9431 “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України” і указ №455 “Про внесення змін до деяких указів Президента України”.

Згідно з новими змінами, Різдво офіційно святкуватимуть замість 7 січня – 25 грудня, відповідно до нового стилю. Також були змінені дати інших свят:

  • День українського козацтва та День захисників і захисниць перенесені з 14 жовтня на 1 жовтня;
  • День української писемності та мови, замість 9 листопада – 27 жовтня;
  • День хрещення Київської Русі-України і День української державності, замість 28 липня – 15 липня;
  • День усиновлення, замість 30 вересня – 17 вересня;
  • День сім’ї тепер буде відзначатися 15 травня.

Законопроект про перенесення святкування Різдва, Дня української державності та Дня захисників і захисниць України був підтриманий Верховною Радою 14 липня.

Ці зміни сприятимуть зміцненню національної ідентичності та злагодженості між національними святами українців. Запровадження нового стилю для святкування Різдва сприятиме уніфікації з Різдвом, яке відзначається в багатьох країнах світу. Ці зміни також підкреслюють важливі історичні події України, які нині будуть відзначатися на нових датах, зближаючи українців та посилюючи національний дух.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ця ініціатива Президента сприймається з розумінням серед громадян України, адже вона не тільки сприятиме єдності українців, але й надасть можливість відзначати важливі дати народної історії у більш згуртованому колі. Перенесення свят на новий стиль може стати ще одним кроком до зміцнення національної свідомості та глибшого відчуття патріотизму серед українців.