Російські пропагандисти створили фейк про ліквідовану в Україні – УПЦ КП, в якому показали бійця ЗСУ з листівкою від імені неіснуючого архієрея “Вінницького і Барського УПЦ КП” Варсонофія. Недолугі сотруднікі ФСБ схоже не знають про існування автокефальної УПЦ/ПЦУ в Україні, а ліквідована УПЦ КП, як виявилось є справжньою загрозою для руського міра. Ця чергова фейкова новина російської пропаганди, ніщо інше, як нікчемне волання рашистів про загрозу для світу і чергове перекручення ними фактів про автокефальну Православну Церкву України.

Правда про архієрея “Вінницького і Барського” хто з таким титулом існує в Україні і яке відношення має до УПЦ КП?

З недолугості пропаганди російських спецслужб, можна тільки потішитись, адже схоже, що ФСБ в Росії не знає про існування автокефальної Православної Церкви України, а ліквідована Українська Православна Церква Київського Патріархату є справжньою загрозою для російського світу. Патріарх Філарет, читаючи таку новину від так званих російських спецслужб, мабуть щиро усміхнувся.

Російські пропагандисти вигадали фейк, в якому загарбники витягують з куртки бійця ЗСУ листівку від імені “УПЦ Київського Патріархату”. У листівці є “благословення” від імені архієрея “Вінницького і Барського УПЦ КП” Варсонофія “стерти російську націю з лиця землі”.

Однак, УПЦ КП не має архієрея у Вінниці, а колишній архієрей УПЦ КП, який увійшов до складу автокефальної Православної Церкви України разом з іншими єпископами, зветься Михаїл (Бондарчук). Він має титул “Вінницький і Тульчинський”, але ніколи не носив титул “Вінницький і Барський”, як зазначено в російській пропаганді.

Архієреї з таким титулом є в автокефальній Православній Церкві України і Українській Православній Церкві Московського Патріархату, але в автокефальній Православній Церкві України це митрополит Вінницький і Барський Симеон, а в листівці згадується архієрей Варсонофій. У Вінниці існує архієрей УПЦ Московського Патріархату Варсонофій з тим самим титулом “Вінницький і Барський” та коли він став частиною ліквідованої в Україні УПЦ КП залишається під питанням.

Продовжуючи далі, можна сказати, що ця рашиська пропаганда є ще одним яскравим прикладом того, як ФСБ та її союзники намагаються дискредитувати Україну та її національну церкву, щоб зберегти свою владу та вплив у захоплених регіонах. Це також показує, що російська пропаганда може бути небезпечною та намагається викликати міжнародні конфлікти, якщо не буде зупинена та розвінчана.

Важливо підтримувати свободу слова та демократію, щоб запобігти поширенню неправдивої інформації та маніпуляції громадською думкою. Також важливо навчати громадян критично мислити та перевіряти джерела інформації, щоб не стати жертвами пропаганди та фейків.