Звернення голови ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталії Шевчук до Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Онуфрія.

Це відеозвернення я адресую Предстоятелю УПЦ МП в Україні Митрополиту Київському і всієї України владиці ОНУФРІЮ. Я звертаюсь до Вас саме з того місця, на якому була раніше діюча Українська Православна Церква в єднанні з Московським Патріархатом. Але «героїчні» російські військові перетворили цю церкву в руїни, в якій молилась Ваша паства.

Ваше Блаженство, я прошу Вас відразу після Великодня організувати комісію і в найкоротші терміни обговорити умови входження до складу Православної Церкви України і таким чином створити Єдину Помісну Православну Церкву в Україні. Недопустимо, щоб в часи, коли у нас іде війна, ваша церква поминала, як свого господіна патріарха кіріла.

Я була очевидцем подій, які відбувалися в Бучі з першого дня війни. Орки, як ніхто інший навчили мене, як потрібно діяти у військовий час з ворогом. Я добре усвідомлюю, щоби було з такими, як я, з духовенством ПЦУ, з вірянами ПЦУ, якщо би наші військові, наші героїчні хлопці допустили входження рашистів до Києва. Нас би катували, розстрілювали, нищили…

Ми зараз проявляємо неабияке терпіння по відношенню до політики духовенства УПЦ МП. Вас 103 архієрея і з них тільки кілька відмовились поминати патріарха кіріла, решта продовжують ганебну практику і стоять на своїй твердій позиції та переконаннях, що все залишиться, як раніше. Як раніше не буде, владико Онуфрій! Я Вас запевняю, такі люди, як я не дозволять, щоб було, як раніше! Ми просто не дозволимо, щоби в нашій країні, в нашій святій Україні нищили нас, за те, що ми розмовляємо українською мовою, за те, що ми хочемо молитись в нашій церкві, за те, що ми хочеми жити в своїх домівках.

Особисто в мій дім залетіло два снаряди і розірвали вщент квартиру. Я була очевидцем того, як розстріляли моїх сусідів у мене на очах, спалили їхню машину. Я не буду Вам розповідати про всі звірства, які відбулись у Бучі, Ви, очевидно, про це добре знаєте зі ЗМІ. І це зараз відбувається всюди по всій території України — в Маріуполі, в Харькові, на Донеччині і Запоріжжі. Україна зараз у вогні!

Смерть цивільного населення, смерть військових, молодих хлопців і дівчат за те, що комусь захотілось нав’язати нам свою політику, своє бачення, де ми повинні жити і як ми повинні жити. Ми вільні люди, а тому я прошу Вас, владико Онуфрій, як людину віруючу, яка користується бездоганним авторитетом серед вірян своєї церкви, серед духовенства, чернецтва, архієреїв організувати, як глава церкви, процес об’єднання так, щоб якнайшвидше ми мали в Україні Єдину Помісну Православну Церкву. Знайдіть мужність зустрітись з главою ПЦУ Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, сядьте за стіл і домовтесь, як цивілізовані люди, як це мали б зробити духовні люди-глави церков. Двері нашої Церкви відкриті!

Ми, не допустимо, щоб в Україні існував Московський Патріархат. Ви можете бути в Україні, як Русская Православная Церковь, Ви маєте право поминати свого патріарха гаспадіна кіріла, але називатись Українською Православною Церквою, перебувати в пам’ятках історії архітектури, в наших пам’ятках історії архітектури, знаходитись тут і безкарно очікувати ворогів України, допомагаючи їм, сприяючи їм ми не дозволимо!

ВладикоОнуфрій, я сподіваюсь, що Ви почули те, що я хотіла донести до Вашого відома.

Ось яким був Храм Святого пророка Іллі та Апостола Андрія Первозванного у Гостомелі

А таким храм став – це зробили орки РФ, які намагались захопити Київ, але їм не вдалось. Таке саме вони намагаються зробити з усією Україною і фізично нас знищити. Ми не дозволимо цього зробити!

Гарної Вам Святої Пасхи. Вітаю всю вашу паству і сподіваюсь на мирні переговори і об’єднання в Єдину Православну Церкву.

23 квітня 2022 р.Б.

Храм Святого пророка Іллі та Апостола Андрія Первозванного

Гостомель, Київська обл., Україна