Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія – Наталія Шевчук, надіслала свої найщиріші співчуття родині – Зленко Анатолія Максимовича.

Світлі спогади про міністра МЗС України, державника, фахового дипломата, людини-взірця, справжнього чоловіка який залишив по собі добрі справи та праведно прожите земне життя, завжди будуть сильніші, ніж смерть!

У 2001 з Анатолієм Максимовичем нас познайомила Галина Олексіївна Науменко, перша жінка-протоколист Радянського Союзу, експерт з етикету,  мистецтвознавець, мій викладач по Інститу Міжнародних Відносин Університету Т.Г. Шевченка.

Пам’ятаю, як мене вразила майже військова виправка цього харазматичного чоловіка, манери відточені-жодного зайвого руху, приємна усмішка і твердий погляд, уважний до деталей, безкінечно відданий своїй справі…

Україна сьогодні втратила Патріарха української дипломатії, архіпрофесіонала найвищої ліги, очільника, який дбав про бездоганний імідж  України на міжнародній арені.

Пішов з життя не просто вельмишановний і заслужений дипломат, зупинилось серце відданого сина і слуги Держави. Глибоко сумую з приводу цієї непоправної втрати та висловлюю щирі співчуття родині, близьким, друзям та учням – сумую і підношу молитви разом з Вами. Вічна і світла память р.Б. Анатолію…» – сказано в надісланому повідомленні Наталею Шевчук.

Нагадаємо, що Зленко був міністром закордонних справ двічі – у 1990-1994 та 2000-2003 роках. Він також займав посади постійного представника України при ООН, посла у Франції та Португалії. Був представником України в Комісії ООН з прав людини. 

Анатолій Зленко помер у віці 82 років.

Пресслужба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія