Розслідування “Української правди” виявило, що Митрополит УПЦ МП Онуфрій та більше 20 священнослужителів мають російське громадянство. Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” висловила своє обурення такою співпрацею з Росією в контексті агресії РФ проти України та закликає УПЦ МП відокремитися від РПЦ та забезпечити свою незалежність.

Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” закликає УПЦ МП відокремитися від РПЦ та забезпечити свою незалежність від зовнішнього впливу

Митрополит УПЦ МП Онуфрій та ще понад 20 священнослужителів Української православної церкви Московського патріархату мають російське громадянство, за даними розслідування “Української правди”. Онуфрій отримав російський паспорт ще в 2002 році, а Гедеон – в 2019 році. Колишній митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисєй отримав російський паспорт в грудні 2022 року. Редакція “Української правди” підтвердила наявність понад 20 російських паспортів у священнослужителів УПЦ МП.

Як голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”, я висловлюю своє обурення співпрацею УПЦ МП з Росією, особливо в контексті агресії Росії проти України. Такі зв’язки тільки підірвують довіру громадськості до цієї церкви і її священнослужителів.

Ми не можемо допустити, щоб церква ставала прикриттям для терористичних угруповань або сприяла російській пропаганді. Крім того, захист України та її громадян є найважливішим завданням в наші часи, і будь-яка спроба здійснити зраду в цьому питанні мусить бути припинена.

Тому ми вимагаємо від УПЦ МП відокремитися від РПЦ та забезпечити свою незалежність від будь-якого зовнішнього впливу, зокрема від російського. На жаль, поки що ми спостерігаємо надзвичайно негативний вплив Росії на УПЦ МП, і ми закликаємо всіх свідомих українців не підтримувати таку політику церкви.

Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”, Наталія Шевчук, ще в 2020 році оприлюднила документи, що підтверджують співпрацю Тараса Петранюка з терористичним угрупованням РФ, наявність паспорту громадянина ДНР, а також томи матеріалів кримінального провадження, де злочинець в рясі так і не поніс покарання за скоєний важкий злочин. Зв’язок з митрополитом УПЦ МП Антонієм Паканичем прямий та очевидний і здійснюється через рідного брата Назарія Петранюка, священнослужителя все тієї ж підконтрольної РПЦ структури в Україні, а саме УПЦ МП.

Протягом трьох років правоохоронні органи і служба безпеки не зайнялись Петранюком, він досі спокійно і безосуду відвідує державні заходи, очолює поховання українських воїнів, піариться на смертях героїв, освячуючи їм авто та інше. На жаль, ніхто не переймається тим, що в центрі Тернополя діє агент МВС ЛДНР Ферзь, який письмово надав згоду-розписку на співпрацю з окупантами.

Можливо, зараз хтось відреагує і з’ясує, чи є у Петранюка Тараса Івановича паспорт громадянина РФ, окрім паспорта громадянина України та ДНР? Не віриться, що спецслужби не знали про наявність паспортів РФ майже у кожного другого зі структури УПЦ МП. Мовчали – не на часі було, а тепер може руки дійдуть і до тих, хто ховається під
маскою церковної влади, а насправді є відомими співробітниками російських спецслужб.

Однак, потрібно враховувати, що ця інформація потребує додаткових підтверджень правоохоронних органів. Якщо такі факти дійсно мають місце, то відповідні органи влади повинні розслідувати злочини скоєні рідними братами – Тарасом та Назаром Петрунюками та вжити заходів, щоб захистити національну безпеку України.

Нагадаємо:

Джерело: Фонд пам’яті Митрополита Мефодія