Митрополит Української Православної Церкви Канади (УПЦК) Юрій Каліщук у зв’язку з досягненням 70-річного віку зрікся свого проводу в Церкві, яку очолював 11 останніх років.

Про це повідомив завідувач відділом з питань релігії Секретаріату Кабінету Міністрів, релігієзнавець Андрій Юраш.

Відповідно до Статуту УПЦК після відходу на спокій глави Церкви відповідні обов‘язки у статусі місцеблюстителя до часу скликанння наступного колекційного Собору виконуватиме старший за хіротонією ієрарх, яким є на сьогодні єпископ Едмонтонський і Західної Єпархії Іларіон (Рудник).

Митрополит Юрій 33 роки прослужив у священному сані, з яких 21 рік – як єпископ і 11 років як шостий Предстоятель Церкви.

“Митрополит Юрій не лише розважливо і мудро кермував УПЦК більш як десятиріччя, але й незамінно і жертовно доклався до справи підтримки переговорних та іншого роду контактів з Константинопольською Церквою у справі визнання автокефалії Української Церкви, що було зреалізовано у проміжку 2015-2019 років. Митрополит Юрій неодноразово особисто приїжджав до України і численними публічними заявами та конкретними справами надихав українську громаду вірити у швидке і невідворотне зреалізування і досягнення сподівань, якими жили кілька поколінь українців”, – зазначив Андрій Юраш.

Єпископ Іларіон, якому цьогоріч виповнилося 49 років, народився в Україні, у Львові. Навчався у Київській духовній семінарії та академіі. З часом навчання продовжив у Греції, де оволодів досконало грецькою мовою, та в Іллінойському університеті. В єпископському сані перебуває з 2005 року, член єпископату УПЦК – з 2007 року.

Був одним з двох єкзархів Вселенського Патріарха в Україні під час проведення переговорів стосовно надання Православній Церкві України канонічної автокефалії.

Обрання нового очільника Церкви відбудеться, відповідно до положень Статуту, наступного року (але не пізніше липня), на 24-му Соборі УПЦК.

Пресслужба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія