Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) написав заяву в СБУ через обряд, який звершили на могилі митрополита Володимира (Сабодана). Єрарх зазначив, що йому завдано моральної шкоди. Про це нижче дивіться відповідний документ.

Як зазначає єрарх ПЦУ, із повідомлень в ЗМІ, йому стало відомо про те, що 7 січня 2023 року на могилі митрополита Володимира (Сабодана), фізичними особами із числа насельників діючого монастиря – Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ (МП) вчинено акт наруги – протиправні дії, які підпадають під ознаки кримінального злочину, передбаченого ч.3, ст.297 КК України.

Митрополит Олександр нагадав, що згідно із розпорядженням, підписаним митрополитом Володимиром у 2013 році власноручно – розпорядником усього рухомого та нерухомого майна митрополита Володимира було призначено саме його. Митрополит Переяславський наголосив на тому, що більш близької людини в оточенні митрополита Володимира упродовж 16 останніх років (1998-2014 рр.) його земного життя, окрім нього, не було і немає.

«…Вказаним кримінальним злочином мені як особі, яка є самою близькою до вікопомного Блаженнішого Митрополита Володимира людиною, завдано істотної моральної шкоди, образи моїх почуттів, та почуттів вірян у зв’язку з релігійними переконаннями», – йдеться в заяві.

Митрополит Олександр підкреслив також, що всі хірургічні втручання відбувались лише з його письмового погодження на що його уповноважив митрополит Володимир.

Відповідно до вищезазначеного та керуючись ст. 55 КПК України єрарх ПЦУ просить залучити його, у якості потерпілого до кримінального провадження.

Нагадаємо, поліція розслідує осквернення могили митрополита Володимира обрядом вуду. Як повідомляв Духовний Фронт України представники УПЦ (МП) осквернили могилу митрополита Володимира (Сабодана).

Фото: Митрополит Олександр (Драбинко)