Історія життя і мучеництва Сіри, доньки жерця-вогнепоклонника, яка відмовилася від ідолопоклонства, прийняла християнство, і стала мученицею, відстоюючи свою віру в Христа.

Життя і страждання святої, яка відмовилася від ідолопоклонства і стала мученицею

Мучениця Сіра жила в VI столітті в Персії і була дочкою знаменитого жерця-вогнепоклонника з Карх-Селевкії в Елімаїді (Абізард). Батько Сіри, боячись впливу християнства на свою дочку, віддав її після смерті матері в місто Фарс на виховання до жриці, яка навчила її жрецької науки. Сіра стала жрицею при капищі вогню, і на неї чекала почесна діяльність. Але одного разу, розговорившись із жебраками-християнками, Сіра увірувала в Христа Спасителя і почала жити по-християнськи: почала вчити молитви і псалми, постити і читати християнські книги.

Одного разу Сіра захворіла. Вона не стала шукати лікування в чаклунстві, але прийшла до християнського храму і просила пресвітера дати їй хоча б трохи праху церковного, сподіваючись отримати від нього зцілення. Пресвітер, знаючи Сиру як ідолослужительку, відкинув її прохання. Сира не прогнівалася, знаючи про свою негідність, але з вірою доторкнулася до одягу священика, як колись кровоточива жінка доторкнулася до одягу Спасителя (Мф. 9:20-22). Вона негайно отримала зцілення і повернулася додому здоровою. Рідні Сіри стали здогадуватися, що вона хоче прийняти християнство, і просили мачуху Сіри переконати її залишити свій намір. Мачуха, обманюючи, ніби вона сама є таємною християнкою, з ласкою вмовляла Сіру тримати свою віру потай, а зовні продовжувати служити вогню, щоб не відпасти зовсім від Христа, зазнавши мук. Сіра стала вагатися приймати Хрещення, але, отримавши одкровення уві сні про безвідрадну долю своїх рідних, яка настане після смерті, і про світлі обителі, призначені для християн, зважилася і пішла до єпископа, просячи охрестити її. Єпископ відклав виконання її бажання, побоюючись подати жерцям привід до переслідування християн. Крім того, він думав, що Сіра, злякавшись батьківського гніву, відступить від Христа. Єпископ радив їй спочатку відкрито сповідати свою віру в Спасителя перед рідними.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Одного разу під час здійснення ранкової жертви свята Сіра розкидала священний вогонь, який перси вважали божеством, і, перекинувши жертовник, голосно вигукнула: “Я християнка, відрікаюся від помилкових богів і вірю в Істинного Бога!” Батько бив свою доньку, доки не знесилився, і кинув у в’язницю. Потім зі сльозами і ласками став просити її залишитися в колишній вірі, але Сіра була непохитна. Тоді батько доніс на неї головному жерцеві, а потім правителю і царю Хозрою Старшому. Святу діву довго мучили в темниці, але Господь зміцнював її, і вона твердо стояла за віру Христову. Одного разу, підкупивши сторожів темниці, свята Сира пішла до єпископа і прийняла Хрещення. Господь сподобив святу Сиру дару чудотворення. Коли перси віддали мученицю під нагляд іудеїв, вони почали знущатися над святою, кажучи: “Де ж розказана про тебе байка, що самі пута спадають з тебе, з твоєї шиї, рук і ніг? Подивимося нині, як спадуть пута!” При таких словах свята Сіра в глибині серця помолилася Спасителю, і негайно з неї спали пута. Так було не один раз. Виснажена муками, свята Сира смертельно захворіла. Вона стала просити Господа, щоб Він не дав їй померти від хвороби, але сподобив мученицького вінця. Бог почув її і дарував зцілення. Побачивши мученицю здоровою, темничний сторож і начальник в’язниці хотіли збезчестити святу діву, але Господь одного вразив хворобою, а іншого смертю. Мученицю було засуджено до придушення.

Страту проводили з витонченою жорстокістю: час від часу відпускали мотузку, запитуючи святу, чи не бажає вона змінити свій намір і залишитися в живих. Але мучениця, ледь жива, відповідала відмовою і просила швидше виконувати страту. Тіло святої було кинуто на поживу псам, але вони не торкнулися його. Християни віддали тіло святої Сіри похованню († 558).

Молитва до Мучениця Сіра Персидська діва:

Божа свята Сіро, мученице та вірна служителько Христа, ми звертаємося до тебе в молитві і віримо в твою силу та заступництво перед Господом. Ти, яка відмовилася від ідолів і обрала шлях християнства, стала світлом для нас у темряві невіри.

Свята Сіро, молимо тебе, молись за нас перед Богом, щоб він надав нам сили відстоювати нашу віру в будь-яких обставинах. Допоможи нам подолати всі перешкоди на нашому духовному шляху та зберегти віру, навіть у важкі моменти життя.

Ми благаємо твоє заступництво для зцілення наших душ від гріху та недоліків. Сприяй нам у зусиллях досягти святості та благодаті перед Богом.

Свята Сіро, молимося тобі про мудрість і силу жити згідно із Божою волею, незалежно від тиску та спокус. Нехай наша віра буде міцною, а наші дії – благочестивими.

Дякуємо тобі за твій приклад і відвагу. Молимося у надії на твою молитву перед Богом і допомогу в наших духовних потребах.

Свята Сіро, моли Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія