Московський патріарх Кіріл (Гундяєв) залишається непохитним у своїй позиції стосовно війни Росії проти України. Після зустрічі з делегацією Всесвітньої Ради Церков, він продовжує звинувачувати Вселенського патріарха Варфоломія та відмовляється вести діалог для досягнення миру та єдності у православному світі.

Патріарх Кіріл відмовляється вести діалог та продовжує критикувати Вселенського патріарха у ситуації в православ’ї

Московський патріарх Кіріл залишається безкомпромісним у своїх позиціях щодо війни між Росією та Україною. Після зустрічі з делегацією Всесвітньої Ради Церков, він продовжує звинувачувати Вселенського патріарха Варфоломія у ситуації в православному світі. Пропозиція ВРЦ про проведення круглого столу для обговорення ролі Церкви в досягненні миру та єдності була відхилена патріархом Кірілом.

Делегація Всесвітньої Ради Церков відвідала Москву з метою припинення війни та зміцнення єдності в православній спільноті. Однак, відповіді патріарха Кіріла на запитання делегації не задовольнили їх. Московський патріарх уникає осуду війни, розпочатої Росією, і зосереджується на звинувачення Вселенського Патріархату в розвитку церковної кризи в Україні.

Патріарх Кіріл стверджує, що Українська православна церква в єдності з Московським патріархатом зазнає репресій і обмежень через розкольницькі групи, які отримали підтримку Вселенського Патріарха. Він заявив про бажання взяти участь у діалозі за круглим столом, проте наголосив на необхідності внутрішніх консультацій усередині Російської православної Церкви.

Представники ВРЦ визнали складні виклики, що стоять на шляху до діалогу, і наголосили на необхідності подолання міжправославних розбіжностей. Вони вважають, що створення безпечного простору для діалогу є критично важливим, але це можливо лише шляхом подолання геополітичних протистоянь.

У своїй заяві РПЦ патріарх Кіріл повторно засуджує Вселенського Патріарха, називаючи його відповідальним за розкол православ’я в Україні. Він висловлює переконання, що діалог не може відбутися, якщо за столом буде присутній представник Фанару.

Незважаючи на пропозицію Всесвітньої Ради Церков та їхні зусилля для досягнення миру та єдності, патріарх Кіріл продовжує вести свою некомпромісну лінію в питанні конфлікту між Росією та Україною. Розбіжності в православному світі продовжують загострюватися, що ускладнює можливість знаходження спільного шляху до миру та злагоди.