Віддайте свої молитви захисникам України в часи війни. Святитель Євстафій, великомученик Христовий, стає заступником та захисником солдатів, які віддано борються за мир і правду у складний час російсько-української війни.

Великомученичі молитви за безпеку та мужність наших військових у російсько-українській війні

Сьогодні, 21 лютого, Православна Церква відзначає святкування за новоюліанським календарем:

Святий Преподобний Тимофій, що в Символах (795).

Святий Євстафій, архієпископ Антіохійський (337).

Святий Георгій, єпископ Амастридський (802 – 811).

Вшанування Козельщанської ікони Божої Матері (1881).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

21 лютого– день святого Євстафія.

Святитель Євстафій, архієпископ Антіохійський (323-331) народився в Сіді Памфілійському в другій половині III століття. Він був єпископом м. Берії, користувався любов’ю і повагою народу і за клопотанням пастви був зведений отцями I Вселенського Собору (325) на Антіохійську кафедру.

Святитель Євстафій був глибоко освіченим Богословом, а також відрізнявся великими знаннями в науках світських. Коли на Сході стала поширюватися єресь Арія, що не визнавав єдиносущність Сина Божого з Отцем, святитель Євстафій ревно боровся – усно і письмово – за чистоту Православної віри. У 325 році святим рівноапостольним царем Костянтином Великим (306-337) був скликаний I Вселенський Нікейський Собор. Першим головою на цьому Соборі був святитель Євстафій. Собор засудив вчення Арія і виклав Православне сповідання в Символі віри. Несамовитого Арія, як назвав його святитель Євстафій, який не побажав відмовитися від своєї помилки, і його однодумців Собор, позбавивши сану, відлучив від Церкви.

 Однак серед єпископів, які підписали Нікейський Символ, були і такі, які співчували єресі Арія і підписали акти Собору не по переконанню, а боячись відлучення. Після Собору почалися їх підступи проти святителя Євстафія. З великої хитрістю вони добилися його згоди на скликання в Антіохії Помісного Собору. Підкупивши одну блудницю, вони намовили її з’явитися на Собор з немовлям і лжесвідчити про те, що батьком дитини є святитель Євстафій. Порушуючи Апостольські правила про те, що звинувачення на священнослужителя слід приймати при підтвердженні двох свідків, аріани оголосили святителя Євстафія позбавленим влади.

Він без суду був відправлений на заслання у Фракію. Але хибність звинувачення незабаром відкрилася: тяжко захворівши після наклепу, жінка розкаялася, закликала кліриків і в присутності багатьох людей сповідала свій гріх. Однак до цього часу святий Костянтин Великий помер, і на престол вступив його син Констанцій (337-361), який розділяв єретичні погляди Арія. Святитель Євстафій і на засланні так само ревно боровся за Православ’я. Помер святитель на засланні в місті Филипах у 337 році.

Проведений у 381 року в Константинополі II Вселенський Собор підтвердив Православний Символ віри, який так ревно захищав святитель Євстафій. Аріанське лжевчення було ще раз піддано анафемі як єресь. У 482 році мощі святителя Євстафія з честю були перенесені з Філіп в Антіохію. Святителя Євстафія шанували великі святителі IV століття Василь Великий, Іоанн Золотоустий, Афанасій Олександрійський, Епіфаній Кіпрський, Анастасій Синаїт і Ієроним. Відомий церковний історик єпископ Феодорит Кирський називає святителя Євстафія стовпом Церкви і благочестя, нарівні зі святителем Афанасієм Олександрійським й іншими єпископами, головними захисниками православ’я.

Молитва до Святителя Євстафія у час війни за наших солдат

О, преславний святий і багатостраждальний великомученику Христовий Євстафій! Просимо тебе помилувати та захистити наших солдат, які віддано захищають Україну у часи російсько-української війни. Нехай твої молитви допомагають їм у важкі хвилини, наділяючи силою та мужністю.

Випроси від Господа захист від небезпеки, благословення для їхнього служіння, і нехай вони будуть під надійним покровом твого святого великомученицького заступництва. Нехай мир повертається на нашу землю, а їхні неймовірні зусилля сприяють встановленню правди і справедливості.

Святий великомученику Євстафію, не покидай наших солдатів у часи випробувань, моли Бога за них. Випроси від Господа віру, силу і захист для кожного. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія