Вранці 21 грудня, Міський відділ виконавчої служби примусово виконав рішення суду щодо виселення релігійної організації «Кам’янець-Подільська Свято-Миколаївська парафія Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ» з історичної будівлі Миколаївської церкви XIV століття. Тепер цей унікальний об’єкт національного значення перейде під підпорядкування Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

Історичний храм у Кам’янці-Подільському змінює власника: виселення релігійної організації та передача заповіднику

Міський відділ виконавчої служби примусово виконав рішення суду і виселив релігійну організацію «Кам’янець-Подільська Свято-Миколаївська парафія Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ» з будівлі пам’ятки архітектури національного значення. Тепер вона нарешті перейде у підпорядкування Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

Подія відбулась сьогодні вранці у будівлі пам’ятки архітектури національного значення «Миколаївська церква, XIV ст.», що у провулку Миколаївський, 2. Про це повідомляє кореспондент ХМ-ІНСАЙД з місця події, яка відбувалась за участі керівництва заповідника, а також місцевих виконавців.

Нагадаємо, ще у 2009 році заповідник «Кам’янець» передав за договором у безоплатне користування релігійній організації московського патріархату будівлю Миколаївської церкви для проведення релігійних обрядів. Термін дії цього договору сплив у жовтні 2022 року. Однак, не дивлячись на спроби НІАЗ «Кам’янець» повернути пам’ятку у державну власність, релігійна організація продовжувала користуватися державним майном. Крім того, рішенням сесії Кам`янець-Подільської міської ради 4 квітня було припинено право користування земельною ділянкою, на якій розміщена Миколаївська церква.

На початку липня Національний історико-архітектурний заповідник “Кам`янець” виграв справу за позовом до релігійної організації Кам`янець-Подільської Свято-Миколаївської парафія Кам`янець-Подільської єпархії Української православної церкви (мп). Релігійна організація була зобов’язана покинути храм із дзвіницею, яка є пам’яткою архітектури XIV століття і належить заповіднику.

Із цим рішенням у моспатріархаті не погодились і подали апеляційну скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду. Утім він залишив рішення Господарського суду Хмельницької області без змін.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У листопаді Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження, про що рекомендованим листом повідомила організацію. Тож примусовим виселенням виконали рішення судів щодо звільнення релігійною організацією «Кам’янець-Подільська Свято-Миколаївська парафія Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ» будівлі пам’ятки архітектури національного значення «Миколаївська церква, XIV ст.» та її передачі Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець».

Джерело: ХМ-ІНСАЙД