Депутати Чернівецької обласної ради проголосували за заборону діяльності Української Православної Церкви, пов’язаної з Московським патріархатом, на території області. Вони також звертаються до обласної держадміністрації та Верховної Ради з метою перегляду статусу оренди храмів та церков УПЦ (МП) та прийняття закону, який регулюватиме діяльність іноземних релігійних організацій в Україні. Це рішення зумовлене незгодою з позицією митрополита Мелетія, який не виражає чіткої підтримки українській державі та уникає критики Московського патріарха Кирила.

Депутати вимагають переглянути статус оренди та законодавство щодо релігійних організацій

Депутати Чернівецької обласної ради проголосували за заборону діяльності Української Православної Церкви в єдності з Московським патріархатом (УПЦ МП) на території області. Це рішення було прийняте після того, як депутати звернулися до обласної держадміністрації з проханням розібратися в законності безоплатної оренди храмів та церков УПЦ (МП).

Крім того, депутати планують звернутися до народних обранців Верховної Ради з проханням прийняти закон, який регулюватиме діяльність іноземних релігійних організацій в Україні. Цей закон буде передбачати заборону діяльності іноземних релігійних організацій, які підтримують збройну агресію проти України, зокрема через виступи їх керівництва.

Таким чином, Чернівецька обласна рада прагне заборонити діяльність УПЦ МП на території області та переглянути статус безоплатної оренди храмів та церков, що належать цій церкві.

В Чернівецькій області керує храмами УПЦ (МП) митрополит Мелетій (Єгоренко), який має російське громадянство та не виражає чіткої підтримки українській державі. Відомо, що Мелетій уникає різких заяв проти Московського патріарха Кирила, який підтримує “СВО”, щоб не накликати гніву керівництва РПЦ, але водночас він судиться проти президента України.