Роман Клічук наголосив, що ці дії не змусять церкви переходити до Православної церкви України, а може зробити лише священник або прихожани. Міська рада звернулася до правоохоронних органів та військової адміністрації для пошуку дієвого рішення щодо даної ситуації, а також планує провести перевірки церков на наявність незаконних прибудов та інших порушень.

“Міський голова Чернівців розглядає можливість забирати землю від церков, які не платять за її користування” – повідомляється на пресконференції.

Україна недавно стала свідком ухвалення рішення про забирання землі у релігійних організацій, які належать до УПЦ (що в єдності з МП), депутатами міста Хмельницький. Чернівчан захопило питання щодо можливості подібного рішення в їхньому місті. Про це на пресконференції заявив міський голова Чернівців Роман Клічук.

Клічук зазначив, що навіть якщо міська рада прийме рішення про забирання землі від церков, то вони не повністю розуміють, як це вплине на ситуацію в місті. Він також додав, що закрити церкву і змусити людей перейти в Православну церкву України не можливо. Клічук заявив, що міська рада звернулася до правоохоронних органів та військової адміністрації, щоб спільно знайти дієве рішення щодо даної ситуації.

Зараз всі релігійні споруди, що знаходяться на землі, яка належить місту, не платять нічого згідно з законом України. Клічук зазначив, що міська рада проведе перевірки церков на наявність незаконних прибудов та інші порушення. Це може стати підставою для розірвання договору на користування землею. Однак, міський голова Чернівців підкреслив, що забирання землі від церков не змушує їх переходити до Православної церкви України. Це може зробити лише священник або прихожани, які вирішили перейти з однієї парафії у іншу.

Отже, Роман Клічук заявив, що міська рада Чернівців розглядає можливість забирати землю від церков, які не платять за її користування відповідно до закону України. Однак він наголосив, що такі дії не змушать ці церкви переходити до Православної церкви України, це може зробити лише священник або прихожани. Міський голова Чернівців звернувся до правоохоронних органів та військової адміністрації для пошуку дієвого рішення щодо даної ситуації. Також було зазначено про проведення перевірок церков на наявність незаконних прибудов та інших порушень, що може стати підставою для розірвання договору на користування землею.