Сьогодні, вшановуючи 29-у річницю бою під Крутами, ми згадуємо героїчний акт київських студентів і козаків, через призму промови Митрополита Мефодія з архіву 2014 року. Пам’ять про подвиг та відданість народу нехай завжди живе в наших серцях.

29 січня – день пам’яті та великого віддання, через промову владики Мефодія

Пам’ять про Героїв: 29 січня – Річниця Бою під Крутами

Сьогодні, 29 січня, українці вшановують пам’ять героїв бою під Крутами, визначного епізоду в історії, який сягає 1918 року. Загін, що складався із київських студентів та козаків, зупинив чотирьохтисячний підрозділ і дав можливість українській делегації підписати Брест-Литовський мирний договір. Однак, цей подвиг вимагав великої жертви: 27 студентів потрапили в полон і були страчені.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У відео з архіву Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, ми переживаємо ті події через проповідь Предстоятеля УАПЦ 2014 року, де Його Блаженство, підкреслює важливість пам’яті та історії. “Хто забуває свою історію, той приречений на її повторення,” – наголошує владика Мефодій.

Митрополит Мефодій розповідає про молодь, яка “приносить на вівтар саме дороге що в неї є – своє життя,” згадуючи трагедію під Крутами. Він описує беззбройних хлопців, що стали мучениками, зупинивши переважаючих ворогів в бою, де вони всі “по-звірячому знищені.”

Підкреслюючи важливість пам’яті, митрополит розповідає про те, як рідні і друзі героїв під Крутами отримали можливість по-християнськи поховати їх. Одна історія виокремлюється: мати, впізнавши свого сина серед загиблих, вдягає йому чисту вишиванку замість окровавленої, бажаючи свідчити перед Господом про любов і відданість народу та землі її дитини…

Ця річниця слугує нагадуванням про те, як важливо не лише пам’ятати минуле, але й передавати його наступним поколінням. Історія під Крутами – це не просто розділ минулого, але невичерпне джерело надхнення та вчення для нашого сучасного суспільства, яке вкотре наживо виборює право на життя та свободу.

Слава Україні – Героям довічна Слава!

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія