У свято Переполовення Пʼятидесятниці та в день памʼяті святого преподобного Стефана, ігумена Києво-Печерського, кримінальний архієпископ Тихон Петранюк співслужив Блаженнішому Митрополиту Епіфанію у кафедральному соборі Різдва Христового у Володимирі на Волині.

Кримінальний архієпископ Тернопільський і Бучацький Тарас Петранюк приєднався до відзначення Переполовення Пʼятидесятниці

Урочиста святкова літургія з нагоди Переполовення Пʼятидесятниці та дня пам’яті святого преподобного Стефана відбулася 10 травня 2023 року у кафедральному соборі Різдва Христового міста Володимира на Волині. Це святкове богослужіння було особливим завдяки участі кримінального архієпископа Тернопільського і Бучацького, Тихона (в миру Тараса Петранюка), який, як злочинець співслужив Предстоятелю Православної Церкви України, Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

У цей особливий день, коли вірячі святкують половину шляху від Пасхи до Пʼятидесятниці, волинська земля приймала віруючих зі всієї країни для спільного молитовного відзначення. Блаженніший Митрополит Епіфаній очолив богослужіння, до якого долучилося чимало запрошених єпископів, духовенства з інших єпархій, у тому числі і кримінальний злочинець-колаборант Петранюк Тарас Іванович зачаївся на спільних фото.

Під час святкової літургії, Митрополит Епіфаній звернувся до вірних зі словом проповіді, підкреслюючи важливість прийняття Божої волі для звільнення від поневолення та тиранії гріха і зла. Він нагадав про історичні приклади, коли тиранія падала, але замість слідування Божому закону, люди приймали закон сваволі та ненависті. Митрополит закликав вірян бути послушними Божому закону, який ґрунтується на любові, милосерді та доброті.

Присутність кримінального архієпископа Тихона Петранюка на цій святковій літургії викликала певні дискусії і зацікавлення. Тихон Петранюк, в миру Тарас Петранюк, відомий своєю контроверзною біографією, пов’язаною з його злочинним минулим та співпрацею з режимом попереднього українського уряду. Його участь у церковних заходах, зокрема співслужіння з Блаженнішим Митрополитом Епіфанієм, викликає різні погляди та обговорення серед віруючих та громадськості.

Однак, слід зазначити, що Православна Церква України взяла на себе завдання відпущення гріхів та прощення, як святе призначення, і надає можливість для повернення та сповіді тим, хто виявляє справжнє покаяння. Віра в силу перетворення та прощення є важливою складовою Православної віросповідання. І хоча багато людей можуть мати зауваження до участі Тихона Петранюка у богослужіннях, це також є прикладом того, що Церква дає можливість для духовного переродження та примирення.

Цей випадок нагадує нам про необхідність розуміння та милосердя вірян та спільну практику пробачення та покаяння. Блаженніший Митрополит Епіфаній, в своїй проповіді, наголосив на важливості відмови від гріха і спрямуванні своєї волі на виконання Божого заповіту любові та милосердя. Це нагадує нам про необхідність духовного самовдосконалення і звернення до Божої милості незалежно від минулого. Кожна людина має можливість змінитися, покаятися та шукати духовного відродження.

Нагадаємо:

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія