12 травня Почаївська Лавра і уся повнота автокефальної УПЦ/ПЦУ відзначає 21-ліття здобуття святих мощей Преподобного Амфілохія, який став прикладом самовідданості, милосердя та підтримки. Його життя та молитви стали джерелом надії і сили для мільйонів людей. Святий отець вирізнявся покаяним життям та здатністю допомогти кожному, хто звертався до нього зі щирим серцем.

Преподобний Амфілохій – духовний лідер, чудотворець і заступник перед Богом

Прп. Амфілохій (Головатюк): “Хто до мене їде, або йде – за всіх все знаю”

12 травня цього року свята Почаївська Лавра відзначає 21-ліття обрітення святих мощей Чудотворця і Цілителя Почаївського Амфілохія. Цей видатний духовний лідер і заступник перед Богом став для багатьох вірних прикладом самовідданості, милосердя і підтримки.

Преподобний Отець Амфілохій народився 13 липня 1922 року у Волинській області, але його духовна служба і внесок в українську православну церковну спільноту мають глибокий і визначний характер. Він став ченцем у Свято-Успенському Києво-Печерському монастирі, де отримав свою духовну освіту та покликання чернечого шляху.

Прп. Амфілохій був відомий своїм покаяним життям і безмежним милосердям. Багато людей знаходили спокій і опіку в його присутності, а його молитви та благословення стали силою, яка допомагала зцілити тіла і душі. Він віддавав себе для допомоги найбільш потребуючим, незалежно від їх стану або походження. Святий отець завжди був готовий допомогти і забезпечити духовну опіку всім, хто звертався до нього.

21 рік від здобуття святих мощей Прп. Амфілохія є приводом для вшанування його пам’яті та вічного вдячного спогаду про його молитовне служіння. Він залишив нам спадщину милосердя, любові та віри, яка стала світлом у нашому світі. Його слова “Хто до мене їде, або йде – за всіх все знаю…” стали не лише його життєвим гаслом, але й наповнені глибоким змістом для всіх, хто звертається до нього в молитві та потребує духовної підтримки.

Святого отця Амфілохія шанують як цілителя душ і тіл, і його молитовна сила доноситися до небес, святий допомагає усім, хто звертається до нього зі щирим серцем. Саме тому його здобуття і присутність у святих мощах є благодаттю для християнського світу.

21 рік тому, коли святі мощі були здобуті – розпочалася нова сторінка історії віруючих. Прп. Амфілохій став надією і духовним провідником для мільйонів людей, які знаходять підтримку та віру в його святій присутності. Його життя було прикладом покаяння, милосердя і боголюб’я, і він залишив нам сильну спадщину, яку ми повинні вшановувати та продовжувати вже у своєму житті вірянина.

Віряни святої Почаївської Лаври та всіх куточків світу кожного року збираються разом, щоб віддати шану святим мощам Прп. Амфілохія та отримати благословіння його святими молитвами. Ця подія нагадує нам про важливість віри, єднання і милосердя в нашій спільноті. Складання нашої уваги його служінню допоможе нам знайти втіху, покровительство та благословення.

Преподобний Отче Амфілохіє, моли Бога за нас! Допомагай нам! Нехай його святі мощі будуть незмінним джерелом милості і сили. Амінь.

Преподобний отець Амфілохій (Головатюк) став великим благодатним даром для нашої української православної церковної спільноти. Його життєвий приклад самовідданості, милосердя та підтримки залишається незабутнім.

Молитва до Преподобного Амфілохія:

Преподобний отче Амфілохію,
світле джерело благодаті і милосердя,
просимо тебе, прийми нашу молитву.

Ти, який став прикладом самовідданості і покаяння,
знаєш наші серця й найглибші потреби.
Проливай на нас свою благодать і милосердя.

О, святий отче Амфілохію,
твої мощі стали джерелом надії та сили,
допомагаючи усім, хто звертається до тебе.

Молимося до тебе зі щирим серцем і покірністю,
просимо твоєї заступницької молитви перед Богом.
Даруй нам потрібні благословення і духовну підтримку.

Преподобний Амфілохію,
хай твоя молитовна сила доноситься до небес,
нехай ти будеш нашим захисником і покровителем.

Моли Бога за нас, отче Амфілохію,
і надійся нашим промовам та зверненням.
Допомагай нам у наших потребах і зцілити наші душі.

Хай твоя благодать наповняє наші серця,
а твої святі мощі будуть незмінним джерелом милості.
Дякуємо тобі, святий отче Амфілохію, за твою присутність у нашому житті.

Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія