25 листопада християни молитовно вшановують пам’ять Івана Милостивого, патріарха Олександрійського. Люди підносять йому свої молитви про захист від усіх бід та скорбот.

Святий Іван народився на Кіпрі в VII столітті в родині знатного вельможі Єпіфанія. За волею батька Іван одружився. Згодом у подружжя народилися діти, але долею було написано, що дружина з дітьми скоро помре. Коли це сталося, Іван став ченцем: строгим постником, молитовником і братолюбцем. Його духовні подвиги здобули йому велику повагу, і, коли овдовіла патріарша кафедра в Олександрії, імператор Іраклій і все духовенство упросили святого Івана зайняти патріарший престол.

Святитель гідно ніс архіпастирське служіння, піклуючись про моральне і догматичне виховання пасомих. Під час свого патріаршества він викрив і вигнав з Олександрії єресь монофеліта-Антиохійця Фуллона. Але головним своїм ділом святитель вважав милостиню і благодіяння всім нужденним. На початку свого патріаршого служіння він наказав порахувати жебраків і убогих в Олександрії, яких виявилося понад сім тисяч чоловік. Усім цим нещасним святитель давав щоденний безкоштовний прожиток. Два рази на тиждень, в середу та п’ятницю, він виходив до дверей патріаршого собору і, сидячи на паперті, приймав усіх нужденних: розбирав чвари, допомагав скривдженим, роздавав милостиню…

Читати далі…