Ікона Пресвятої Богородиці “Невпивана Чаша” – це дивовижний образ, що знаходиться на Святій Горі Афон. Вона має глибоке символічне значення, уособлюючи духовну поживу та благодать, яку Бог дарує своїм вірним. Віряни з усього світу приходять до цієї ікони зі своїми молитвами та проханнями, шукаючи духовного покрову та наповнення своєї душі. Ікона “Невпивана Чаша” є джерелом надії, утіхи та віри для мільйонів людей.

Знаменитий образ, що сповнює серця вірян вірою та надією: молитва

Ікона Пресвятої Богородиці “Невпивана Чаша” відноситься до числа найшанованіших та найшанобливіших образів у православній християнській традиції. Ця дивовижна ікона знаходиться у Вселенському Ватопедському монастирі на Святій Горі Афон, яка відома своїм духовним значенням та досвідом вікової традиції.

Ікона “Невпивана Чаша” зображує Пресвяту Богородицю, яка тримає чашу в руках. За легендою, ця ікона воскресила одного з монахів, який хотів пізнати та зазнати божественної любові. Богородиця з’явилася перед ним з цією чашею, наповненою несказанною радістю та духовним благодаттю. Монаху було дозволено пити з цієї чаші, і він відчув могутню силу Божого благословення.

Ікона “Невпивана Чаша” має глибоке символічне значення. Чаша, яку тримає Пресвята Богородиця, втілює духовну поживу та благодать, яку Бог дарує своїм вірним. Вона символізує прийняття Божої мудрості, любові та милосердя. Кожен, хто звертається до цієї ікони зі щирим серцем і вірою, може отримати духовну наснагу, покровительство та благословення.

Чудотворна сила ікони “Невпивана Чаша” вражає та надихає мільйони людей по всьому світу. Віряни приходять до цієї ікони зі своїми молитвами та проханнями, шукаючи духовного покрову та помочі. Вона стала джерелом надії, утіхи та віри для безлічі людей, які шукають духовного зцілення, втіхи та наповнення своєї душі.

Почуття глибокої шани та пошани до Пресвятої Богородиці перед іконою “Невпивана Чаша” переймає кожного, хто стає перед цим дивовижним образом. Монастир на Святій Горі Афон є місцем паломництва для багатьох вірян з усього світу, які бажають прикласти свої руки до цієї ікони, поклонитися та принести свої молитви.

Ікона “Невпивана Чаша” нагадує нам про величну роль Пресвятої Богородиці як посередниці між Богом та людьми. Її благословення та заступництво відіграють важливу роль у житті християн, надаючи силу, надію та втіху в складних моментах життя.

Велике значення ікони “Невпивана Чаша” полягає в тому, що вона нагадує нам про потребу відкрити своє серце для Божого благословення та прийняття духовного живлення. Ця ікона стає знаком нашої віри, сповненої любові, надії та довіри до Пресвятої Богородиці, яка знаходиться поруч з нами в усіх наших труднощах та радостях.

Всім вірянам, які мають можливість зустрітися з іконою “Невпивана Чаша”, радо радимо відвідати цей духовний святилище та відчути силу та благодать цієї пречистої ікони. Нехай Божа Мати оберігає нас та дарує нам мир, радість, духовну силу у справедливій перемозі над російським загарбником!

Молитва до Пресвятої Богородиці перед чудотворною Її іконою «Невпивана Чаша»

Всемилостива Владичице! До Твого заступництва нині вдаємося, благань наших не зневаж, але милостиво вислухай нас!

Ублагай Сина Свого, Христа Бога нашого, щоб Він простив нам гріхи наші і не відвернув милості Своєї від людей Своїх, але укріпив нас у тверезості і цнотливості.

Прийми, Пресвята Богородице, молитви матерів, що за дітей своїх сльози проливають; дружин, що за своїх чоловіків ридають; дітей, безпомічних і вбогих, заблудлими залишених, і всіх нас, що до ікони Твоєї припадаємо. І нехай дійде це волання наше, молитвами Твоїми, до престолу Всевишнього.

Покрий і збережи нас від лукавого ловління і всіх підступів ворожих, у страшний же час виходу нашого допоможи безперешкодно пройти повітряні митарства, молитвами Твоїми позбав нас вічного осудження, щоб покрила нас милість Божа у нескінченні віки віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія