4 листопада християни вшановують Казанський образ Богородиці, найбільш відомий і шанований у всьому Православному світі ікон Божої Матері.

Образ Богородиці з’явився в Казані у 1579 році, коли місцеве населення переважно було мусульманським. Напередодні явлення місто охопила страшна пожежа, і багато місцевих жителів вважали це справою рук християн. Тим не менше саме в цьому місті і в цей неспокійний час і явила Свій чесний образ Матір Божа.

Через деякий час після пожежі одній дев’ятирічній дівчинці Матроні, дочці стрільця царського війська — почала являтися Сама Божа Матір з повелінням відшукати Свій образ на одному з попелищ. Після першого явлення Богородиці дівчинці ніхто не повірив. Однак Матір Божа являлася Матроні ще не раз і не два, і дівчинка звернулась до дорослих з проханням відшукати образ. Через деякий час мама Матрони звернулась до православних священиків з проханням про допомогу і розповіддю про чудесне бачення своєї дочки. Однак священнослужителі засумнівались в істинності цих явищ і не поспішили відшукувати образ. Лише після неодноразових наполегливих звернень до єпископа Казані було вирішено відшукати образ Пречистої Богородиці. В результаті образ, загорнутий в сукно, був знайдений на одному з попелищ. За переказами, образ був знайдений тільки тоді, коли копати почала сама Матрона.

На місці знайдення ікони за повелінням царя був побудований Богородицький дівочий монастир і церква, а перший її список був відправлений у Москву.

Ікона Казанської Божої Матері дивує своїм чудотворним чином, зцілює і допомагає людям справлятися з багатьма життєвими випробуваннями та негараздами. Також ікона Казанської Божої Матері прославлена в лікуванні сліпоти і безлічі інших тілесних недуг